Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ

ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
 
Матющенко Ірина Миколаївна
УДК: 376.42:316.61
ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Хохліна Олена Петрівна,
Київський національний університет
внутрішніх справ,
кафедра психологічних дисциплін, завідувач
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Киричук Олександр Васильович,
Державна служба зайнятості України,
кафедра психології та соціальної роботи, завідувач; –
кандидат педагогічних наук, доцент
Миронова Світлана Петрівна,
Кам’янець-Подільський державний університет,
кафедра реабілітаційної педагогіки
Захист відбудеться “26“ лютого 2008 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою:
04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “25“ січня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Соціально-економічні зміни в нашій державі загострюють актуальність проблеми соціалізації та становлення особистості дитини. Ще більш актуальною ця проблема є для учнів допоміжних шкіл, процес соціалізації яких проходить із значними труднощами, зумовленими їх обмеженими інтелектуальними можливостями.
Сприяння соціалізації дитини – це передусім оптимізація її адаптації до нових умов середовища. Як свідчать наукові дослідження та життєві спостереження, адаптація розумово відсталих випускників характеризується низькою ефективністю. Для учнів цієї категорії особливе значення має передусім соціально-психологічна адаптація (пристосування особи до групових норм та соціальної групи до неї), оскільки вони набувають суспільного досвіду, перебуваючи у соціальному оточенні, різноманітних соціальних спільнотах (групах). Тому підготовка випускників допоміжної школи до соціально-психологічної адаптації на порозі їх входження у самостійну життєдіяльність у різних сферах (на виробництві, у сім’ї, колі друзів та ін.) є важливим завданням спеціального освітнього закладу. Його розв’язання передбачає проведення спеціально організованого педагогічного впливу, спрямованого на становлення в учнів найсуттєвіших передумов цього процесу – розвитку у них адаптаційних можливостей, на основі засвоєння знань, навичок, умінь, формування особистісних якостей, необхідних для успішного пристосування до умов життєдіяльності у групі.
У психолого-педагогічній літературі розглядаються різні питання соціально-психологічної адаптації: визначення її сутності (Ю.А.Александровський, Ф.Б.Березін, В.П.Казначеєв та ін.), визначення особливостей її прояву в осіб різних категорій щодо різних видів діяльності (В.С.Мерлін, В.І.Рождествінська, В.В.Суворова та ін.), факторів, які детермінують цей процес у різних умовах (В.Коган, О.Г.Мороз, Х.Ремшмідт, М.Радттер та ін.). Різні аспекти та питання адаптації осіб з порушеннями психофізичного розвитку на різних етапах онтогенезу у спеціальній психології та корекційній педагогіці досліджувались В.М.Акімушкіним, В.В.Засенком, І.С.Моргулісом, Б.Г.Рубіним, В.М.Синьовим, Є.П.Синьовою, Н.І.Сарджвеладзе та ін. Зокрема, праці О.К.Агавеляна, І.М.Бгажнокової, В.І.Бондаря, Ю.О.Бистрової, А.М.Висоцької, А.Й.Григорьєва, Т.М.Лазоренко, В.Ю.Карв'яліса, А.М.Кузнецова, А.І.Раку, К.М.Турчинської, І.В.Татьянчикової присвячені вивченню окремих аспектів проблеми адаптації розумово відсталих учнів та випускників допоміжної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок