Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗИСТЕНТНІСТЬ КОРІВ ТА ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА МОЛОКА, ОТРИМАНОГО В УМОВАХ ХРОНІЧНОЇ ФТОРИСТОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ

РЕЗИСТЕНТНІСТЬ КОРІВ ТА ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА МОЛОКА, ОТРИМАНОГО В УМОВАХ ХРОНІЧНОЇ ФТОРИСТОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ

Назва:
РЕЗИСТЕНТНІСТЬ КОРІВ ТА ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА МОЛОКА, ОТРИМАНОГО В УМОВАХ ХРОНІЧНОЇ ФТОРИСТОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ІМЕНІ С. З. ГЖИЦЬКОГО.
К У Ц И Н Я К
І В А Н В О Л О Д И М И Р О В И Ч
УДК: 636.09:612.017:619:614.31:637.1:636:615.9
РЕЗИСТЕНТНІСТЬ КОРІВ ТА ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА МОЛОКА, ОТРИМАНОГО В УМОВАХ ХРОНІЧНОЇ ФТОРИСТОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ
16.00.06 – ветеринарна санітарія та гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Л Ь В І В – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ветеринарно-санітарної та радіологічної експертизи Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: - доктор біологічних наук, професор, академік УААН Кравців Роман Йосипович, Львівська державна академія ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького, ректор, завідувач кафедри ветеринарно-санітарної та радіологічної експертизи.
Офіційні опоненти: - доктор ветеринарних наук, професор Чорний Микола Васильович, Харківський зооветеринарний інститут, завідувач кафедри зоогігієни, проректор з наукової роботи;
- кандидат ветеринарних наук Крижанівський Ярослав Йосипович, Тернопільський відділ Інституту ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії терапії і патології органів відтворення та молочної залози.
Провідна установа: - Білоцерківський державний аграрний університет (кафедра ветеринарно-санітарної експертизи та патанатомії) Міністерства аграрної політики України.
Захист дисертації відбудеться 08.02. 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській державній академії ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 04.01.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук,
доцент Головач П. І.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Широке застосування в сільськогосподарському виробництві фторвмісних добрив та отрутохімікатів, а також промислові викиди фтору ведуть до збільшення його вмісту в рослинах. Основним джерелом фторидів в організмі тварин є надходження з кормом. Таким чином, рослини мають важливе значення як переносники цього елементу у всіх екосистемах (Щербаков С. В та інші, 1991; Frame P. S., Sawai R., 2000). У тварин, які надмірно споживають з кормами солі фтору, відмічаються патологічні відхилення від фізіологічної норми. Такі тварини не можуть забезпечувати продуктивності молока на високому рівні.
Одним із основних завдань соціального розвитку України є забезпечення населення повноцінними за хімічним та біологічним складом продуктами харчування тваринного походження, серед яких чільне місце займає молоко. У вирішенні цієї проблеми та покращенні якості продуктів харчування важливу роль відіграє ефективність досліджень, які скеровані на вдосконалення норм годівлі та умов утримання сільськогосподарських тварин, а також вивчення ряду фізіологічних процесів в їх організмі з метою часткового або повного усунення негативного впливу солей фтору на організм продуктивних тварин (Кравців Р. Й., 2000).
Основною умовою виробництва молока і зростання рентабельності галузі повинно стати підвищення продуктивності корів та покращення ветеринарно-санітарних показників якості цього продукту (Хоменко В. І., 1990).
Головною передумовою для досягнення цієї мети є повноцінний раціон годівлі тварин. Її організація можлива лише на основі знань про потребу корів у всіх елементах живлення та взаємодію мікроелементів між собою. Повноцінне забезпечення тварин поживними та біологічно активними речовинами, в тому числі мікроелементами, які усувають або утруднюють засвоєння фторидів, обумовлює відповідний рівень обміну речовин та енергії. Відомо, що мікроелементи за їх нестачі чи надлишку негативно впливають на організм тварини. При цьому погіршуються процеси росту, розмноження, внутрішньоклітинного і тканинного дихання, кровотворення, а також молокоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЗИСТЕНТНІСТЬ КОРІВ ТА ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА МОЛОКА, ОТРИМАНОГО В УМОВАХ ХРОНІЧНОЇ ФТОРИСТОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок