Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА (1985 – 1992 рр.)

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА (1985 – 1992 рр.)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА (1985 – 1992 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
БУДЗІНСЬКИЙ ТАРАС ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 061.1 EU “1985/1992”
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ
ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА
(1985 – 1992 рр.)
Спеціальність 07.00.02 - Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Кипаренко Геннадій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
Танчин Ігор Зіновійович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри історії та політології
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 11 травня 2005р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул.Університетська,1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 7 квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший розвиток незалежної Української держави в системі глобальних взаємовідносин вимагає ґрунтовного вивчення та критичної, науково виваженої оцінки зарубіжного досвіду політичного та соціально-економічного розвитку. До числа малодосліджених тем зокрема належить розвиток європейської інтеграції в другій половині 80-х – на початку 90-х років. Обраний для дослідження період становить значний науковий інтерес, оскільки в його основі лежать особливості формування в рамках Європейського Економічного Співтовариства (ЄЕС) єдиного внутрішнього ринку, розвиток спільної політики у валютно-фінансовій, аграрній та соціальній сферах, інтегрування Іспанії та Португалії, об’єднання Німеччини і врешті-решт створення Європейського Союзу.
Досліджувана проблема ще не знайшла достатнього висвітлення в історичній науці, що пов’язано з незначною хронологічною віддаленістю подій і незавершеністю інтеграційних процесів. Наявні дослідження в переважній більшості не мають цілісного, узагальнюючого характеру, а відображають здебільшого окремі аспекти теми. Вивчення розвитку ЄЕС як єдиного цілісного організму належить до тих сторінок історії, котрим українські дослідники ще не приділяли достатньої уваги.
Зв’язок роботи з планами наукових досліджень. Дисертацію виконано згідно з плановою науково-дослідною тематикою “Країни Західної Європи та Північної Америки і Україна”, над якою працює кафедра нової та новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета і основні завдання дослідження. Використавши наявні джерельні матеріали, наукову літературу, автор поставив за мету дослідити загальні тенденції й особливості розвитку ЄЕС упродовж 1985-1992 років на тлі тогочасних міжнародних відносин. Розв’язання поставленої проблеми передбачає вирішення наступних завдань:
- прослідкувати передумови і процес прийняття Єдиного європейського акта (ЄЄА) та Договору про Європейський Союз як важливих етапних віх розвитку інтеграції, дати детальний аналіз обох документів, визначити їх значення для подальшого розвитку інтеграційних процесів у Європі;
- розкрити принципи і методи, а також організаційні заходи формування внутрішнього ринку, поглиблення співробітництва у валютній і фінансовій галузях, реформування спільної аграрної політики, соціальної сфери й інститутів ЄЕС;
- показати основні напрямки економічних і політичних перетворень, здійснюваних у рамках європейської інтеграції;
- оцінити масштаби інтеграційних процесів та основні риси зовнішньополітичних стосунків між країнами-членами ЄЕС, з одного боку, та з іншими державами й міжнародними організаціями, – з другого;
- проаналізувати проблеми взаємовідносин між національними урядами та наднаціональними і міжурядовими інституціями, їх вплив на внутрішньополітичну ситуацію країн Співтовариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА (1985 – 1992 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок