Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ М. ВІНГРАНОВСЬКОГО 60 - 80-х РОКІВ

ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ М. ВІНГРАНОВСЬКОГО 60 - 80-х РОКІВ

Назва:
ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ М. ВІНГРАНОВСЬКОГО 60 - 80-х РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,51 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАХТІАРОВА ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 821.161.2:82-12 Вінграновський
ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ М. ВІНГРАНОВСЬКОГО 60 - 80-х РОКІВ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон - 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі українського літературознавства Херсонського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук,
професор, академік НАНУ
Дончик Віталій Григорович,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України,
головний науковий співробітник відділу української літератури ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Салига Тарас Юрійович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка,
завідувач кафедри української літератури
ім. М. Возняка
кандидат філологічних наук, доцент,
Саєнко Валентина Павлівна,
Одеський національний університет
ім. І. Мечникова,
доцент кафедри української літератури
Захист відбудеться „20” грудня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою:
73000, м.Херсон, вул.40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м.Херсон, вул.40 років Жовтня, 27.
Автореферат розіслано „19” листопада 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М.Стеценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Микола Вінграновський – поет надзвичайного мистецького обдарування: сила його таланту потужно втілилася в поезії, прозі, акторській діяльності, режисурі. Визначальним у його творчості, починаючи від перших проб пера, було, за спостереженнями літературних критиків і майстрів поетичного слова, органічне і яскраво виражене національне світосприйняття, засвідчене в домінантних образах і мотивах свободи, незалежності, любові й краси, в художній іскрометності його незрівнянної метафорики. Учень О.Довженка, М.Вінграновський шукав втілення гуманістичного ідеалу в естетичному утвердженні людини, її творчого покликання, найповнішої духовної самореалізації, усвідомлення ваги національних традицій і живлющої сили багатовікового етичного досвіду народу.
Митець гучно ввійшов у літературу на початку шістдесятих років минулого століття. З-поміж плеяди молодих талантів М.Вінграновський з його харизматично масштабним і дедалі більше інтимно-сповідальним стилем вирізнявся незмінною налаштованістю на відкриття прекрасного, вишуканим естетизмом, тримаючи читацький загал у постійному очікуванні його новаторських поетичних сплесків. Його творчість (як і всіх шістдесятників) знаменувала посилення особистісного начала в літературі, ліричну розкутість, збагачення психологізму, єдність художніх мікро- й макродомінант, що зближували реалії буденності із масштабним сприйняттям людського буття. Свобода вислову, незужитість образного мовомислення, змістовий і формальний нонконформізм – ознаки художнього світу М.Вінграновського, природного в усіх своїх творчих і життєвих виявах. За словами П.Загребельного, поет був позбавлений претензійності й домагань визнання, завжди залишався вірним своєму талантові, не спокушався довколалітературною метушнею.
У 1960-ті роки поезію М.Вінграновського досліджували Ю.Барабаш, І.Дзюба, В.Іванисенко, М.Ільницький, С.Крижанівський, М.Острик, І.Світличний та інші. Серед літературознавців 1970-х років, які зверталися до творчості поета, – А.Макаров, М.Слабошпицький, М.Сулима, вектор їхніх літературно-критичних статей було спрямовано на розгляд як загальних проблемно-стильових тенденцій, характерних для шістдесятництва, так і іманентних ознак лірики М.Вінграновського. Основну увагу дослідників було сконцентровано на ключових мотивах і неповторності художнього світу поета в світлі контрастних тенденцій літературного процесу 1960-1970-х рр. Цікаві спостереження над творчістю поета в 1980-1990-х рр., істотні узагальнені висновки знаходимо в передмовах І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ М. ВІНГРАНОВСЬКОГО 60 - 80-х РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок