Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства

Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства

Назва:
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Костирєв Андрій Геннадійович
УДК 321.7:070.1
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства
23.00.02. політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Постригань Григорій Федорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук,
старший науковий співробітник
Барков Валерій Юрійович
Національний інститут стратегічних досліджень
при Президентові України,
завідувач відділом соціальних відносин
і громадянського суспільства
доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики
Провідна установа Інститут держави і права імені В.М.Корецького, відділ правових проблем політології, НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “29“ вересня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “28 “ серпня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хилько М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному світі, де інформація постає як основна цінність, питання про роль і місце засобів масової інформації (ЗМІ) в соціально-політичній структурі суспільства є наріжним як для теоретиків: політологів, соціологів, правознавців, психологів, так і для практиків: політиків, журналістів, керівників мас-медіа. Проблеми функціонування засобів масової інформації в умовах сучасної демократії та завдання щодо розробки оптимальної моделі взаємодії політичної та медіа-систем, яка б забезпечувала комунікативний дискурс у суспільстві, постали на порядок денний в усіх розвинутих країнах світу.
Але особливо актуальним розуміння проблем впливу і взаємозв’язку функціонування системи ЗМІ з розвитком демократії виявляється для держав, що переживають період трансформації. Бо бурхливі процеси соціально-економічних перетворень відзначаються суперечливістю та ховають у собі небезпеки, які сталі демократії навчилися завчасно бачити та вчаться долати за допомогою законів і моральних норм. Тому перед суспільствами, які тільки-но вступили на шлях демократичного розвитку, постає наріжне питання вивчення світового досвіду і розробки власних стандартів взаємодії політичної та медіа-систем.
Динамічні процеси, що відбуваються в Україні та характеризуються реформуванням політичної системи суспільства, активно впливають і на засоби масової інформації, докорінно змінюючи розуміння їхньої ролі та приводячи до все більшого ускладнення функцій. Неоднозначні зміни в українському суспільстві віддзеркалюються також у суперечливому характері впливу ЗМІ на процеси демократизації.
Ось чому саме зараз вкрай необхідно визначити умови, за яких засоби масової інформації можуть виконувати функції впливового чинника демократичного розвитку, запропонувати конкретні заходи, які здатні забезпечити становлення в Україні такої моделі взаємодії політичної та медіа-систем, що сприятиме консолідації та демократизації суспільства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у межах комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” та науково-дослідної теми філософського факультету 01БФ041-1 “Філософська та політологічна освіта в Україні на перетині тисячоліть”.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок