Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат

Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат

Назва:
Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,12 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Одеський гідрометеорологічний інститут
Джабур Кхалдун
УДК 556.166
Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація
на прикладі річок Карпат
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса-2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському гідрометеорологічному інституті
Науковий керівник: | Доктор географічних наук, професор
Гопченко Євген Дмитрович
Одеський гідрометеорологічний інститут,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: | Доктор географічних наук, професор
Іваненко Олександр Григорович
Одеський гідрометеорологічний інститут,
зав.кафедри гідроекології і водних досліджень;
Кандидат географічних наук
Чебанов Олександр Юрійович
Український державний науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут водопостачання, водовідведення і екології Держбуду України, м.Харків,
зав.лабораторії інженерного захисту територій і гідрогеології
Провідна установа: | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра гідрології та гідрохімії,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист вдбудеться 12 жовтня 2000 року о 1330 годин на засданн спецалзованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському гдрометео-рологчному нститут за адресою: 65016, м.Одеса -16, вул.Льввська 15, ОГМ.
З дисертацєю можна ознайомитись в бблотец Одеського гдрометеорологчного нституту за адресою: 65016, м.Одеса-16, вул.Льввська 15, ОГМ.
Автореферат розісланий 11 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спецалзованої вченої ради Лобода Н.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В Україні підвищеною паводковою небезпекою відрізняються річки гірського Криму і Карпат, де дуже часто спостерігаються катастрофічно високі витрати води, що супроводяться руйнуванням доріг, мостів, затопленням населених пунктів, сільськогосподарських угідь, зсувами грунту і іншими негативними наслідками. Великий внесок в розв'язання проблеми розрахунку характеристик максимального стоку в Україні внесли представники київської (А.В.Огієвський, Й.А.Железняк, В.І.Мокляк, П.Ф.Вишневський і інш.) і одеської (А.М.Бефані, Н.Ф.Бефані, О.Г.Іваненко і інш.) гідрологічних наукових шкіл. Запропоновані ними розробки в області максимального стоку, нарівні з нині діючим нормативним документом СНіП 2.01.14-83, широко використовуються в практиці водогосподарчого проектування. І проте, багато які сторони формування максимального стоку і особливо розрахунку його характеристик залишаються як і раніше недостатньо дослідженими. З цього витікає необхідність подальшого вдосконалення і розвитку нових підходів до побудови розрахункових схем максимального стоку і подальшого використання їх замість застарілих формул і методик, які до цього часу все ще застосовуються в Україні.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №37 від 26.01.94 року “Про комплексну програму проведення протипаводкових заходів на 1994-2000 рр." і відповідає основним науковим напрямам кафедри гідрології суші ОГМІ в складі пошукової держбюджетної НДР (без реєстрації в інформаційному центрі): “Максимальний та річний стік річок України" (1998-2002 рр.). Дисертант є одним з учасників колективу виконавців.
Мета і задачі дослідження. Основними цілями дослідження було проведення аналітичного огляду відомих і широко вживаних в Україні (головним чином, в межах Карпат) методів розрахунку максимального стоку річок. З іншого боку, спираючись на досвід, що вже є, було потрібно розробити розрахункову схему, яка в структурній побудові відображала б головні етапи трансформації максимальних модулів паводків із зростанням розміру водозборів. Витікаючі з цих цілей задачі полягають в обгрунтуванні трансформаційних функцій, пов'язаних з часом руслового добігання, з русло-заплавним регулюванням і з трансформацією паводків водоймищами проточного типу.
Об'єктом дослідження служить максимальний паводковий стік на річках Карпат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок