Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКВІДАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УКРАЇНІ (1920-1925 рр.): ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ

ЛІКВІДАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УКРАЇНІ (1920-1925 рр.): ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ

Назва:
ЛІКВІДАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УКРАЇНІ (1920-1925 рр.): ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗБОРЕЦЬ СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 930.1 (477)
ЛІКВІДАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УКРАЇНІ
(1920-1925 рр.): ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпродзержинському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ВЄТРОВ РАДІЙ ІВАНОВИЧ,
Дніпродзержинський державний технічний
університет, професор кафедри історії України
Офіційний опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук, професор
СОЛДАТЕНКО ВАЛЕРІЙ ФЕДОРОВИЧ,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, завідувач відділу
етноісторичних досліджень
доктор історичних наук, професор
ЯКУНІН ВІКТОР КУЗЬМИЧ,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української історії та
етнополітики
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “21”березня 2007 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д. 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл.. Т.Шевченка, 1, Палац студентів, ауд.30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул.. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “19” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.О.Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. В умовах становлення та розвитку сучасної незалежної Української держави не вщухає інтерес до власної національної історії, до уроків та досвіду минулого, що в свою чергу спричиняє зростання вимог до історичних досліджень та їх ролі і значення в подальшому розвитку суспільно-політичного світогляду українського народу.
Однією з найбільш актуальних і дискусійних тем є проблема ліквідації інституту багатопартійності в Україні в 20-ті роки ХХ століття. Тому доцільність історіографічного дослідження проблеми у різні історичні епохи зумовлена низкою обставин.
По-перше, нагальна потреба демократичного суспільства – визначитись у своєму генному зв’язку з попередніми політичними утвореннями і виходячи з цього ще раз переглянути і дати чітку наукову оцінку історіографії ліквідації багатопартійності в Україні в 1920-1925 рр.
По-друге, доцільність і необхідність теми дисертаційного дослідження зумовлена особливостями розвитку історіографії проблеми. Історія зникнення політичних партій в Україні в 1920-1925 рр. була однією з найменш вивчених і, разом з тим, найбільш сфальсифікованих проблем, а відтак вимагає суттєвого переосмислення в нових умовах. Так, радянська історіографія пояснювала політичну загибель українських націонал-комуністичних, прокомуністичних та російських партій меншовиків та есерів цілком закономірним явищем внаслідок їхньої “антирадянської, контрреволюційної діяльності”, яка і призвела їх до повного і остаточного “ідейно-політичного банкрутства”, як типових “дрібнобуржуазних партій”.
Актуальність дослідження даної проблеми зумовлюється не лише необхідністю методологічного переосмислення історіографічної спадщини радянської та пострадянської доби, але й потребою узагальнення матеріалу, осмисленні його у руслі сучасних тенденцій розвитку української історичної науки.
Підхід сучасних фахівців до даної проблеми різноманітний. Сьогодні дослідники звинувачують радянську владу, яка використовувала проти опозиційних партій тільки репресивні методи каральних органів. Інші пояснюють ліквідацію багатопартійності через політичну наївність лідерів партій та розкол в їх лавах, а деякі дослідники поєднують і розкол в партіях, і примусову, штучну ліквідацію останніх.
За таких умов важливо проаналізувати еволюцію історичних знань різних часів про ліквідацію опозиційних до більшовиків політичних партій України, з’ясувати спільні і відмінні риси сучасної української, зарубіжної, а також радянської історіографії, дослідити рівень висвітлення організаційних та ідейно-теоретичних підвалин ліквідації багатопартійної системи в Україні в 1920-1925 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛІКВІДАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УКРАЇНІ (1920-1925 рр.): ІСТОРІОГРАФІЯ ПРОБЛЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок