Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

Назва:
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Херсонський державний університет
Максимчук Юлія Володимирівна
УДК 37.036: 37. 01132: 061.237
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ
КЛУБНОЇ РОБОТИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки і психології Херсонського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут післядипломної
педагогічної освіти, завідувач кафедри
педагогічної майстерності;
 
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Коновець Світлана Володимирівна,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, старший науковий
співробітник відділу мистецької освіти
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 24 квітня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 при Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету (73000, м. Херсон, вул. 40 років жовтня, 27).
Автореферат розіслано 24 березня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. Коршун
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження та ступінь наукової розробки теми. Сучасний етап демократичного розвитку українського суспільства спрямовано на розв’язання актуальних проблем становлення особистості та формування її громадянської свідомості, здатності сприймати, розуміти та примножувати цінності духовної культури. У їх вирішенні суттєве місце належить питанням, пов’язаним із залученням студентської молоді до світу прекрасного, набуттям нею досвіду творчого освоєння та використання естетичних цінностей. Звідси пріоритетного характеру набувають завдання ефективної організації естетичного виховання студентської молоді, використання на практиці найважливіших форм і засобів впливу на її естетичну свідомість і поведінку.
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державній комплексній програмі естетичного виховання підкреслена необхідність послідовного й ефективного вирішення завдань естетичного виховання студентської молоді, підготовки її до глибокого сприймання, адекватної оцінки та творчого освоєння естетичних явищ повсякденного життя, творів мистецтва і літератури. Адже питання естетичної культури особистості охоплюють різні аспекти життєдіяльності студентської молоді, виявляють себе у сфері навчання, праці, відпочинку, побуту, міжособистісних стосунків, творчої діяльності. Перед вищою школою постають відповідальні завдання, спрямовані на те, щоб забезпечити належним чином процес естетичного виховання студентів, створити педагогічні умови, які б сприяли підвищенню рівня сформованості естетичної культури особистості.
Питання естетичного виховання студентської молоді є предметом наукових досліджень у галузі філософії, культурології, соціології, психології та педагогіки. Слід зазначити, що у філософських працях (В.Абрамов, Г.Апресян, М.Афасижев, В.Асмус, Ю.Борєв, В.Василенко, І.Зязюн, А.Канарський, В.Крутоус, Б.Кубланов, В.Кудін, М.Овсянников, В.Передерій, Л.Пєчко та ін.) естетичне виховання студентської молоді розглядається як важлива умова соціалізації особистості, залучення її до духовних і матеріальних надбань суспільства. У дослідженнях з культурології (Л.Айзікова, В.Біблер, Н.Гнасевич, Т.Іванова, Л.Левчук, В.Малахов, С.Уланова, С.Черепанова) увага вчених акумулюється на можливостях естетичного виховання у забезпеченні діалогу студентської молоді з цінностями художньої культури суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок