Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АРМІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АРМІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АРМІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Мазурик Олег Володимирович
УДК 316.42
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АРМІЇ
ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ
(СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
22.00.03 – соціальна структура, соціальні інститути
та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Науковий керівник доктор філософських наук,
професор Попова Ірина Марківна,
Інститут соціальних наук Одеського національного університету, професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук Афонін Едуард Андрійович, Верховна Рада України, завідувач відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення Інформаційного управління апарату Верховної Ради України
кандидат соціологічних наук, доцент Галєєв Вадим Алімович, Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України, начальник центру
Провідна установа
Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, кафедра соціології, м. Харків
Захист відбудеться “14” грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, Київ-21
Автореферат розіслано “12” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальне реформування українського суспільства здійснює суттєвий вплив на соціальні процеси функціонування і розвитку надзвичайно складного і важливого для суспільства соціального інституту – армії. Збройні сили країни призначені не тільки для виконання зовнішньої функції – захисту супільства від нападу ззовні. Армія як соціальний інститут виконує і не менш важливу внутрішню функцію стабілізації та гармонізації суспільного життя. Тому вона повинна не просто існувати, її необхідно відтворювати, причому з означеними, заданими якостями.
Процес відтворення армії як соціального інституту полягає, передусім, у відтворенні практики соціальних відносин і системи цінностей даного соціального інституту. Важливе значення при цьому відіграє позиція і стан кадрового складу збройних сил і, передусім, офіцерського корпусу. Тому у дослідженні розглядаються переважно ті процеси відтворення армії, які пов’язані з підготовкою офіцерських кадрів як основної ланки, головної фігури у військовій справі. Сьогодні відтворення військових кадрів має специфічні риси: масштабні процеси вивільнення офіцерських кадрів внаслідок загального скорочення збройних сил, перерозподіл звільнених офіцерів, що вимагає нової спеціальної підготовки або більш високої кваліфікації, розширення професійно-кваліфікаційних меж військових фахівців внаслідок модернізації армії і ускладнення військової праці та ін.
Одним з основних напрямків у справі раціонального відтворення армії та її кадрового складу є вдосконалення системи підготовки офіцерів. Реформа системи військової освіти, яка здійснюється сьогодні, спрямована на підвищення відтворюючої функції військової освіти. Успішною ця реформа буде тільки в тому випадку, якщо будуть максимально узгоджені інтереси не тільки суспільства (держави) в створенні армії, яка відповідає сучасним вимогам, але й особистості, для якої служба в такій армії була б престижною та привабливою. В результаті повинні бути створені якісно нові можливості для підвищення соціальної мобільності як всередині армії в зв’язку з посадовою та професійною кар’єрою, так і за її межами, коли військовослужбовець закінчує службу в лавах Збройних Сил. Потреба в дослідженні сучасних тенденцій відтворення офіцерського складу і соціально-професійної мобільності курсантів та випускників вищих військових навчальних закладів (ВВНЗів) стає невідкладною не тільки у зв’язку з процесами, які відбуваються в армії, але й тими, які відбуваються в усьому суспільстві: загостренням проблеми працевлаштування, структури зайнятості, раціонального використання молодих спеціалістів у процесі зміни економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АРМІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок