Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРКОТИЗМ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ: ЙОГО ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ

НАРКОТИЗМ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ: ЙОГО ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ

Назва:
НАРКОТИЗМ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ: ЙОГО ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет внутрішніх справ
Сердюк Олексій Олександрович
УДК 316.624:364.272:364.048.2
НАРКОТИЗМ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ: ЙОГО ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ
Спеціальність 22.00.03. - Соціальні структури та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті внутрішніх справ МВС України
Науковий керівник доктор соціологічних наук, доцент
Рущенко Ігор Петрович,
Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри загальної соціології, м. Харків
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подшивалкіна Валентина Іванівна,
Інститут соціальних наук Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова, професор кафедри соціології, м. Одеса
кандидат філософських наук, доцент
Поступний Олександр Миколайович
Національний технічний університет “Харківський,
Політехнічний інститут”, завідувач кафедри
соціології та політології, м. Харків
Провідна установа: Інститут соціології Національної академії наук України, відділ
історії, теорії та методології соціології, м. Київ.
Захист відбудеться “28”березня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м.Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.).
Автореферат розісланий “26” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Епідемія наркотизму, що спалахнула ще у 60-ті роки у США, прокотилася країнами Західної Європи, а наприкінці 80-х рр. перетнула кордони колишнього СРСР. В Україні 90-ті роки позначені швидким зростанням наркотизму. Це явище набуло епідемічного характеру, охопило усю територію країни, особливо південну її частину. Кількість осіб, залежних від наркотичних речовин, які стоять в Україні на обліку, зросла з 2506 чол. у 1968р. до 79919 чол. у 2001р. Результати соціологічних досліджень свідчать: зараз у Харкові кожен другий юнак (55,8%) принаймні один раз за своє життя пробував наркотики. Загальна кількість злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків в Україні зросла з 6 у 1971 р. до понад 58 тис. злочинів у 2002 р. Особливу тривогу викликає утворення кримінального ринку наркотиків на рівні організованих злочинних груповань. Профілактика наркотизму стає нагальною суспільною потребою. Отже, тема роботи торкається гострої соціальної проблеми, яка хвилює суспільство.
До проблеми наркотизму сьогодні прикута увага широкого кола фахівців. Актуальність соціологічного підходу зумовлена кількома обставинами. Існує певний “вакуум”, брак соціологічних досліджень, зумовлений історичними обставинами. В Україні до 90-х років не проводилися соціологічні дослідження на тему розповсюдження наркотиків, тому дотепер була відсутня соціологічна інформація стосовно справжніх масштабів і темпів поширення наркотиків. Це пов'язано із політичними та ідеологічними заборонами, що існували за часів СРСР, на проведення подібних досліджень. З дослідницької точки зору, наркотична ситуація характеризується високою латентністю, внаслідок чого особливої актуальності набувають саме соціологічні методи дослідження. Проте соціологи почали приділяти увагу цій проблемі лише останнім часом, і в основному зосереджуються на окремих прикладних аспектах проблеми. Є потреба у розробці теоретичних питань, які за своїм змістом виходять за межі предметів біології, медицини, права і належать до проблемного поля соціології. Досі не існує чіткої соціологічної концепції наркотизму, немає визначення наркотизму як соціального явища. Кожен з авторів зводить наркотизм до одної (М.Н. Гернет, А.Є.Лічко, А.А.Реджепов, В.Н.Міхлін, Є.А.Дюбін, А.В.Козаченко, Н.О. Мірошниченко) або декількох ознак (А.А. Габіані, Я.І. Гілінський, Д.В. Колесов, С.В. Турцевич). Актуальним завданням є розробка соціологічної моделі наркотизму як соціального явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАРКОТИЗМ ЯК СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ: ЙОГО ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок