Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

АКТИВІЗАЦІЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Дніпропетровський НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
НОВІКОВА РАДМІЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 336. 76
АКТИВІЗАЦІЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ
ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Калмикова Ірина Юріївна,
завідувач кафедри економіки та управління
підприємством Дніпропетровського
національного університету.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Бень Тарас Григорович,
завідувач кафедри економіки промисловості
Національної металургійної академії України,
м. Дніпропетровськ
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Моліна Олена Валентинівна,
завідувач відділу соціально-економічного
розвитку приморських регіонів Інституту
проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАНУ, м. Одеса
Провідна установа: | Харківський державний економічний університет,
кафедра менеджменту, м. Харків
Захист відбудеться “25” травня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова,8.
Автореферат розісланий “19” квітня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К 08.051.03
доктор економічних наук, професор А.К. Василевський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах структурної перебудови економіки України виключно важливого значення набуває активізація інвестиційної та інноваційної діяльності. Результати фундаментальних досліджень українських та зарубіжних вчених однозначно свідчать про те, що процеси економічного росту обумовлюються обсягом і темпами зростання інвестицій, їх структурою та якісними характеристиками. Незважаючи на деяке пожвавлення інвестиційного процесу в України, позитивні тенденції в інвестиційній сфері ще не набули сталого характеру. Крім того, в умовах трансформації економічних відносин продовжують діяти чинники, що стримують розвиток інвестиційної та інноваційної діяльності.
Найголовнішою серед існуючих деструктивних тенденцій, на нашу думку, є проблема гострої нестачі інвестиційних ресурсів в економіці України та відсутності сприятливих умов для їх нагромадження. Актуальність цієї проблеми закономірно привертає увагу великої кількості вітчизняних і зарубіжних економістів. Більшість з них присвячені практичному аналізу сучасного стану інвестиційного процесу в Україні, зарубіжній практиці державного регулювання інвестиційної діяльності. Значна увага також приділена оцінці роботи іноземних інвесторів на українському ринку й механізмам активізації залучення зарубіжних капіталів у вітчизняну економіку. Так, в Україні дослі-джен-нями інвестиційної сфери займаються Т.Бень, В.Геєць, М.Герасимчук, Б.Губський, Я.Жаліло, Б.Кваснюк, І.Лукінов, О.Махмудов, О.Моліна, Б.Па-на-сюк, А.Пересада та інші. До найвідоміших зарубіж-них науковців з даної про-бле-матики можна віднести Р.Барроу, Ч.Брауна, Дж. Бейлі, Л.Дж. Гітмана, М.Джонка, Дж.М. Кейнса, Х.Лебенстайна, Р.Нурксе, Е. Хансена, У.Шарпа та інших.
Незважаючи на велику кількість оригінальних і змістовних праць як зарубіжних, так і вітчизняних вчених з досліджуваної проблематики, слід визначити, що практично відсутні фундаментальні дослідження, присвячені проблемам формування інвестиційних ресурсів на макроекономічному рівні. Зауважимо також, що цілий ряд питань, пов'язаних з реалізацією інвестиційного потенціалу економіки України, носить дискусійний характер. Це стосується, зокрема, оцінки внутрішнього потенціалу національних заощаджень, з'ясування можливостей фінансових інститутів щодо інвестиційної трансформації ресурсів, визначення функцій держави в регулюванні інвестиційної діяльності в умовах трансформації економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок