Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ ПРО СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК РИНКОВИХ ВІДНОСИН (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ ПРО СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК РИНКОВИХ ВІДНОСИН (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ ПРО СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК РИНКОВИХ ВІДНОСИН (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,72 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Фещенко Валентина Михайлівна
УДК 330.83(477)
ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ ПРО
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК РИНКОВИХ ВІДНОСИН
(друга половина ХІХ – початок ХХ століття)
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії економічних учень та економічної історії Київського національного економічного університету.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Корнійчук Людмила Яківна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри історії економічних учень та економічної історії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Бодров Володимир Григорович,
Українська Академія державного управління при Президенті України, завідувач кафедри економічної теорії та історії економіки
доктор економічних наук, професор
Гринчуцький Валерій Іванович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри економіки підприємств і корпорацій
доктор економічних наук, професор
Жученко Володимир Семенович,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, професор кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться 26 квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України за адресою: 01030, м.Київ – 30, вул.Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м.Київ – 30, вул.Леонтовича, 5
Автореферат розісланий 24 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системна трансформація економіки України, труднощі та прорахунки на шляху до ринкової перебудови суспільства з надзвичайною гостротою поставили питання про необхідність глибокого теоретичного осмислення цих процесів з метою подолання затяжної кризи та обгрунтування напрямів ринкових перетворень вітчизняної економіки.
Важливого значення набуває звернення до світового досвіду вивчення ринкових перетворень, аналіз і узагальнення якого могли б бути корисними для України при виборі нею ефективної моделі сучасного ринкового господарства.
Разом з тим зростає потреба у вивченні власного історичного досвіду дослідження процесів становлення і розвитку ринкових відносин, накопиченого у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Насамперед це зумовлюється недостатнім вивченням змістовної та багатої наукової спадщини, яку залишили українські економісти того часу щодо динаміки ринкових процесів, механізмів успішного функціонування та регулювання ринкового господарства, заходів забезпечення економічної рівноваги та антикризового розвитку.
Ретроспективний аналіз поглядів провідних представників української економічної думки зазначеного періоду на ці та інші проблеми має сьогодні не тільки теоретичне, але й практичне значення.
По-перше, це був період становлення ринкових відносин в Україні. Високі темпи індустріалізації економіки, бурхливий розвиток акціонерних товариств та підприємництва, монополізація багатьох галузей промисловості, зростання ролі банківського капіталу, товарно-грошових відносин, у тому числі й в аграрній сфері - все це свідчило про швидке формування ринкового господарства в країні. Дослідження зазначених процесів важливе для усвідомлення розвитку господарства України у світовому контексті, а також для кращого розуміння сучасного стану національної економіки та її проблем.
По-друге, в другій половині XIX - на початку XX століть в Україні працювали економісти, дослідження яких збагатили українську економічну думку та вагомо увійшли в скарбницю світової економічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ДУМКА УКРАЇНИ ПРО СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК РИНКОВИХ ВІДНОСИН (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок