Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В СИСТЕМІ ПРОЦЕСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В СИСТЕМІ ПРОЦЕСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В СИСТЕМІ ПРОЦЕСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ім. І.Ф.КУРАСА
 
Рябінін Євген Вадимович
УДК 327 (477+4-13/191.2)
ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В СИСТЕМІ ПРОЦЕСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор
БАЛАБАНОВ Костянтин Васильович, Маріупольський державний гуманітарний університет, ректор
Офіційні опоненти:
- доктор філософських наук, професор Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України, завідувач відділу глобальної безпеки та європейської інтеграції;
- кандидат політичних наук Стойко Олена Михайлівна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, молодший науковий співробітник відділу правових проблем політології.
Захист відбудеться „16” жовтня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 218.
Автореферат розісланий „12” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент Г.І.Зеленько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначена багатьма процесами, чинниками та обставинами системи міжнародних відносин, які склалися на Європейському континенті. Йдеться про процеси інтеграції, до яких наразі залучено більшість країн Європи. Україна, яка все ще лишається лімітрофною країною, однак не може бути винятком, а отже перед керівництвом держави ще на початку створення незалежної держави постало питання про обрання пріоритетного вектору в зовнішній політиці. Так, 2 липня 1993 року Верховна Рада прийняла Постанову “Про основні напрямки зовнішньої політики”, в якій наголошувалося, що підписання з Європейським Співтовариством Угоди про партнерство і співробітництво законодавчо закріпило європейський вектор розвитку держави. Серед основних кроків на шляху інтеграції України до ЄС стало прийняття і реалізація програм співпраці на основі ряду документів, зокрема, Постанови “Про основні напрямки зовнішньої політики”, Указу Президента “Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу”, Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС, “Плану дій Україна – Європейський Союз” тощо.
Однак, як свідчить досвід країн-неофітів у ЄС, повномасштабну інтеграцію можна здійснити лише поетапно, починаючи, насамперед, з регіональної. Своєю чергою, одним із головних механізмів регіональної інтеграції є транскордонне співробітництво. Тому політологічне осмислення процесів транскордонного співробітництва бачиться важливим з погляду національних інтересів України при реалізації зовнішньої політики. Під транскордонним співробітництвом розуміються культурні, економічні, політичні, соціальні зв’язки між прикордонними регіонами, що сприяють взаємовигідному розширенню добросусідських відносин. Транскордонне або єврорегіональне співробітництво стало у 80–90-ті роки ХХ століття з’єднувальною ланкою між регіонами країн-кандидатів на членство в ЄС та країн-членів ЄС, що сприяло наближенню перших до європейських норм та стандартів, а в підсумку – їх входженню до ЄС. Перед тим як набути членства в ЄС, країни-кандидати стали економічними партнерами, що своєю чергою стало можливим завдяки розвитку транскордонного співробітництва. Це й свідчить про необхідність подальшого розвитку транскордонного співробітництва України в реалізації євроінтеграційної стратегії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В СИСТЕМІ ПРОЦЕСІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок