Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДОЛОГІЇ КОНСТРУЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНО-ГІДРОДИНАМІЧНИХ ШПИНДЕЛЬНИХ ОПОР МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ З ПІДВИЩЕННИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЖОРСТКОСТІ

РОЗРОБКА МЕТОДОЛОГІЇ КОНСТРУЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНО-ГІДРОДИНАМІЧНИХ ШПИНДЕЛЬНИХ ОПОР МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ З ПІДВИЩЕННИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЖОРСТКОСТІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДОЛОГІЇ КОНСТРУЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНО-ГІДРОДИНАМІЧНИХ ШПИНДЕЛЬНИХ ОПОР МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ З ПІДВИЩЕННИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЖОРСТКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,01 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“Київський політехнічний інститут”
ДЕМ’ЯНЕНКО СЕРГІЙ КАС’ЯНОВИЧ
УДК 621.941.08:620.178
РОЗРОБКА МЕТОДОЛОГІЇ КОНСТРУЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНО-ГІДРОДИНАМІЧНИХ ШПИНДЕЛЬНИХ ОПОР МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ З ПІДВИЩЕННИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЖОРСТКОСТІ
Спеціальність 05.03.01
"Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" на кафедрі "Конструювання верстатів та машин" та кафедрі загальноінженерних дисциплін Ізмаїльського державного гуманітарного університету
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
Струтинский Василь Борисович,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", завідувач кафедри "Конструювання верстатів та машин"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент, Ковальов Віктор Дмитрович, Донбаська державна машинобудівна академія, завідувач кафедри "Металорізальні верстати та інструменти", Міністерство освіти і науки України (м. Краматорськ).
кандидат технічних наук, доцент, Кушик Валерій Григорович, Тернопільський державний технічний університет, доцент кафедри "Верстатно-інструментальні системи автоматизованого виробництва", Міністерство освіти і науки України (м. Тернопіль)
Провідна установа:
Одеський державний політехнічний університет, кафедра "Металорізальні верстати, метрологія і сертифікація", Міністерство освіти та науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться 16 грудня 2002 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.11 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, навчальний корпус № 1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 15 листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор технічних наук |
Майборода В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гідростатичні і гідродинамічні підшипники широко застосовуються в металорізальних верстатах. В основному такі опори використовуються в прецизійних верстатах шліфувальної групи. Окремі застосування гідростатичних шпиндельних опор верстатів токарної групи підтвердили їх високу ефективність і апробовані часом. Конструкції гідростатичних і гідродинамічних опор є традиційними. Для своєї реалізації підшипники металорізальних верстатів потребують високої точності виготовлення основних вузлів, дотримання необхідних показників якості виробництва деталей підшипників та застосування спеціальних антифрикційних матеріалів (бронз).
В сучасних умовах верстатобудування України потребує нових підходів до проектування і виробництва основних вузлів верстатів, обґрунтування прогресивних конструктивних рішень. Це в повній мірі відноситься до проектування гідростатичних і гідродинамічних шпиндельних опор верстатів. Ці рішення базуються на підвищенні загальної культури виробництва верстатобудівних підприємств, зрослими можливостями у відношенні точності виготовлення деталей і необхідності враховувати підвищення вартості кольорових металів (зокрема бронз). Тому наукові розробки направлені на теоретичне і експериментальне обґрунтування прогресивних конструктивних рішень гідростатичних і гідродинамічних шпиндельних опор верстатів є актуальними.
В результаті розроблено високоточні опори шпинделя без високовартісних кольорових металів. Це дає змогу підвищити точність металорізальних верстатів при одночасному зниженні собівартості виробництва. Буде досягнуто суттєве підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного верстатобудування, зменшення його залежності від поставок дорогих і недостатньо ефективних підшипникових вузлів з тілами кочення. Крім підвищення точності металообробного обладнання впровадження прогресивних гідростатичних і гідродинамічних шпиндельних опор дозволить суттєво підвищити показники динамічної якості верстатів, знизить інтенсивність шуму і вібрацій, що мають місце в процесі роботи верстатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДОЛОГІЇ КОНСТРУЮВАННЯ ГІДРОСТАТИЧНО-ГІДРОДИНАМІЧНИХ ШПИНДЕЛЬНИХ ОПОР МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ З ПІДВИЩЕННИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЖОРСТКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок