Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦIЇ ТА ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ ПРОМІЖНОГО КОВША МБЛЗ

УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦIЇ ТА ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ ПРОМІЖНОГО КОВША МБЛЗ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦIЇ ТА ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ ПРОМІЖНОГО КОВША МБЛЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
РУДЕНКО РОСТИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 669.02:621.86.064.2 Р83
УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦIЇ ТА ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
ПАРАМЕТРIВ ПРОМІЖНОГО КОВША МБЛЗ
Спецiальнiсть 05.05.08.- Машини для металургiйного виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiп на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук
ДОНЕЦЬК-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
ЛИФЕНКО Микола Трохимович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри "Механічне обладнання заводів чорної металургії".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
БОГДАН Кім Степанович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України,
старший науковий співробітник відділу автоматизації (м. Київ).
кандидат технічних наук, професор,
УЛЬЯНИЦЬКИЙ Василь Никифорович,
Донбаський гірничо-металургійний інститут,
завідувач кафедри "Машини металургійного комплексу" (м.Алчевськ).
Провідна установа: Донбаська машинобудівна академія, кафедра "Автоматизовані машини та обладнання", Міністерство освіти і науки України (м.Краматорськ).
Захист відбудеться 25.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.01 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ДонНТУ, 5 учбовий корпус, ауд.353.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 учбовий корпус).
Автореферат розісланий 24.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д11.052.01,
доктор технічних наук, професор Алімов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Постiйно зростаючi вимоги до пiдвищення якостi безперервно литих заготовок призвели до того, що заходи щодо позапiчної обробки сталi здiйснюються безпосередньо перед кристалiзацiєю в спецiально сконструйованих для цього промiжних ковшах. У подальшому удосконаленнi пхнiх конструкцiй простежується така основна тенденцiя: за допомогою рiзного обладнання, яке вводиться у внутрiшнiй об'єм ковша, створюються такi умови в розплавi, при яких операцiп з модифiкування та мiкролегування рiдкоп сталi проходять з максимально можливою ефективнiстю.
Однак сучаснi конструкцiп промiжних ковшiв МБЛЗ вже не забезпечують потрiбну мiнiмальну кiлькiсть неметалевих включень в литiй заготовцi. Тому необхiдно розробляти такi промiжнi ковшi МБЛЗ, в яких буде реалiзовано комплексний вплив на розплав сталi, що знаходиться в ньому, а саме: 1) вiдсiкання шлаку та запобiгання його проникненню в кристалiзатор; 2) флотацiя неметалевих включень за допомогою бульбашок аргону; 3) модифiкування неметалевих включень, якi залишилися i якi неможливо видалити з розплаву сталi пiд час продування аргоном у сталерозливному та промiжному ковшах; 4) мiкро-легування розплаву сталi з мiнiмальною витратою лiгатур.
Одним iз стримуючих факторiв у пiдвищенні кампанiп промiжного ковша є застосування стопорного пристрою, в якому елемент замкнення контактує з розплавом по площинi своєп поверхнi, яка безперервно торкається до металу. Гiдродинамiчнi потоки розплаву сприяють iнтенсивному зносу cтопорного пристрою. Якщо замiсть стопора використовується триплитовий шиберний затвор, площа контакту його вогнетривких елементiв з рiдким металом зводиться до мiнiмуму, що пiдвищує термiн пхньоп експлуатацiп та сприяє пiдвищенню кампанiп промiжного ковша.
Все це вказує на актуальність задачі удосконалення конструкцій проміжних ковшів МБЛЗ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано вiдповiдно до плану науково-дослідної роботи кафедри “Механiчне обладнання заводiв чорної металургії“ Донецького державного технiчного унiверситету за державною темою № Г-14-98 “Теоретичне обгрунтування параметрiв триплитових шиберних затворiв та систем вводу реагентiв при дозованому випуску сталi з промiжних ковшiв МБЛЗ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦIЇ ТА ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ ПРОМІЖНОГО КОВША МБЛЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок