Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ПАРАЛЕЛЬНО-ІЄРАРХІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ПАРАЛЕЛЬНО-ІЄРАРХІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ПАРАЛЕЛЬНО-ІЄРАРХІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
На мою думку ця робота має велике значення в питаннях складних систем
штучного інтелекту і досягає такої широкої та загальної


ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОКРЯЦЬКА Наталія Іванівна
УДК 658.012:681.32:621.38
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ПАРАЛЕЛЬНО-ІЄРАРХІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Тимченко Леонід Іванович,
Державний економіко-технологічний університет
транспорту, м. Київ, завідувач кафедри телекомуні-
каційних технологій та автоматики
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Квєтний Роман Наумович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри автоматики та інформаційно-
вимірювальної техніки;
кандидат технічних наук
Назаркевич Марія Андріївна,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри автоматизованих систем управління
Захист відбудеться “_05_” жовтня 2007 р. о годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, ГУК, к. 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розіслано “__04__” вересня 2007 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комп’ютерне моделювання функцій мозку зробило великий крок вперед за останні 50 років. Але, навіть починаючи з праць Розенблатта (“перцептрон”) до найновіших досліджень у галузі створення методів навчання і репрезентативных функцій (мережі Хопфілда), методу зворотної передачі помилки у нейронних мережах (мережі Вербоса), не було проведено аналізу групових структур подібних до груп нейронів. Крім того, не було стандартів аналізу узагальнених структур подібних до скупчень нервових клітин. Були окремі дослідження, які стосувалися процесів запам’ятовування, зорового сприйняття, мовлення, письма й т.п. Крім декількох досліджень, зроблених Стівом Гросбергом, практично немає розроблених принципів моделювання функцій кори мозку та отриманих результатів моделювання нервових систем. Відсутній також і формальний апарат для здійснення моделювання динаміки процесів у скупченнях нервових клітин. Оскільки динаміка мозку процедурно прийнятна для мільйонів взаємодійних підсистем, дослідження мозку як системи незалежних ізольованих нейронних модулів є явно хибним. Тому, лише об’єднуючи нейрообчислювальні пристрої з однаковими правилами навчання, важко зрозуміти основну функцію найвищого системного рівня.
У дисертаційний роботі розглянута інтерпретація нейробіологічного процесу збуджень, які розповсюджуються одночасно, подібно до ланцюгової реакції, тобто, коли дія однієї нейронної мережі збуджує відповідний відгук у іншій. Внаслідок цього сприйняття часу й причинно-наслідкових зв’язків, яке є таким складним для програмування, закладається в саму архітектуру таких нейронних систем.
Матеріал представленої дисертаційної роботи сконцентрований на розв’язанні задач визначення формального апарату досліджень основних теоретичних положень для моделей ієрархічних структур з просторовим багаторівневим поданням даних та часових мережевих принципів їх аналізу. По суті, такий тип досліджень є моделлю прийняття колективного рішення, і робота зосереджена на створенні моделі просторово-часової динаміки цього явища, яке є загальним для пошуку рішень будь-якого типу людських задач.
Робота присвячена вирішенню окремої актуальної науково-технічної задачі – задачі розробки та теоретичного обґрунтування моделей ефективного просторово-часового перетворення інформації в процесі мережевого представлення і навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ПАРАЛЕЛЬНО-ІЄРАРХІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок