Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ФІЗІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СВИНЦЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В СИСТЕМІ “ГРУНТ–РОСЛИНА” ТА ПРОГНОЗУВАННЯ СТУПЕНЯ ЗАБРУДНЕННЯ АГРОЦЕНОЗІВ

ЕКОЛОГО-ФІЗІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СВИНЦЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В СИСТЕМІ “ГРУНТ–РОСЛИНА” ТА ПРОГНОЗУВАННЯ СТУПЕНЯ ЗАБРУДНЕННЯ АГРОЦЕНОЗІВ

Назва:
ЕКОЛОГО-ФІЗІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СВИНЦЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В СИСТЕМІ “ГРУНТ–РОСЛИНА” ТА ПРОГНОЗУВАННЯ СТУПЕНЯ ЗАБРУДНЕННЯ АГРОЦЕНОЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СКОПЕЦЬКА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК 581.522.5+681.3:53.072
ЕКОЛОГО-ФІЗІОЛОГІЧНА ОЦІНКА
СВИНЦЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В СИСТЕМІ
“ГРУНТ–РОСЛИНА” ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
СТУПЕНЯ ЗАБРУДНЕННЯ АГРОЦЕНОЗІВ
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії фізіологічних основ продуктивності рослин кафедри фізіології та екології рослин біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук
член-кореспондент УААН, професор
МУСІЄНКО Микола Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
фізіології та екології рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
МОРОЗ Павло Антонович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка
завідувач відділу акліматизації
плодових рослин
доктор технічних наук
ПОЛЯКОВ Вадим Леонтійович,
Інститут гідромеханіки НАН України
провідний науковий співробітник відділу
прикладної гідромеханіки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 24 ” вересня 2001р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, проспект Глушкова 2, корпус 12 (біологічний факультет), ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, спецрада Д 26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “22” серпня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук Брайон О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування ступеня забруднення агроценозів важкими металами є однією з найактуальніших проблем сучасної екології. На сьогодні вміст свинцю в грунтах Київського Полісся підвищився до значень ГДК (гранично допустимих концентрацій), що втричі перевищує рівень середнього розповсюдження даного хімічного елементу в природі (Брукс, 1982, Шестопалов и др., 1996). Це негативно позначається на фізіологічному стані рослин і створює передумови до накопичення важкого металу в рослинній продукції, що, в свою чергу, призводить до інтоксикації свинцем тварин і людини.
Збільшення свинцевого навантаження на агроценоз вимагає детального вивчення фітотоксичності важкого металу, а також його міграційної здатності в системі “грунт – рослина” (Ильин, 1991). Реакція рослин на дію іонів свинцю проявляється в різноманітних анатомо-морфологічних та фізіолого-біохімічних змінах, спрямованих на формування механізму захисту рослин від надлишку токсиканту (Косицин, Алексеева-Попова, 1983, Barcello, Poschenrider, 1990, Гуральчук, 1991, Феник и др., 1995, Терек та ін., 1997, Мусієнко та ін., 2000).
Прогнозування міграції свинцю на основі математичного моделювання має виключно важливе значення як для екологічної оцінки сільськогосподарської продукції, прогнозування та управління її якістю, так і для дослідження захисних можливостей системи “грунт – рослина” (Франс, Торнли, 1987, Полевой, 1996, Поляков, 1998, 1999).
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було проведення комплексного еколого-фізіологічного аналізу системи “грунт – рослина” при дії свинцевого навантаження для розробки математичних моделей міграції важких металів та прогнозування ступеня забруднення агроценозів.
Для досягнення даної мети були поставлені наступні задачі:
1.
З’ясувати умови міграції та розподілу важких металів в темно-сірих опідзолених ґрунтах Київського Полісся.
2.
Дати фітотоксичну оцінку дії свинцю на рослинний організм в модельних системах з урахуванням рівня нагромадження важкого металу в органах рослин.
3.
Виявити адаптивні механізми системи “грунт-рослина” до дії свинцевого забруднення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ФІЗІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СВИНЦЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В СИСТЕМІ “ГРУНТ–РОСЛИНА” ТА ПРОГНОЗУВАННЯ СТУПЕНЯ ЗАБРУДНЕННЯ АГРОЦЕНОЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок