Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування рефлексивних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань

Формування рефлексивних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань

Назва:
Формування рефлексивних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Мельничук Ірина Ярославівна
УДК 159. 98: 371.125
Формування рефлексивних механізмів цілеутворення
у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології і педагогіки в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Пов’якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології і педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка,
завідувач лабораторії психології творчості;
кандидат психологічних наук, доцент
Булах Ірина Сергіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет імені І.Я.Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться “ 13 ” вересня 2001 року о 14 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 053. 02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ,
вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ,
вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “23” липня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В умовах життєдіяльності сучасного суспільства зростає значущість психологічної науки та потреба у висококваліфікованих практичних психологах, здатних ефективно розв’язувати професійні завдання. У зв’язку з цим виникає необхідність ґрунтовного наукового аналізу діяльності психологів і пошуку шляхів подальшого удосконалення їх фахової підготовки.
Вирішення проблеми підвищення професійної компетентності психологів залежить, передусім, від володіння необхідною системою знань, технологією та методами роботи, індивідуально-психологічних особливостей (здібностей до професійної діяльності, сформованості професійно-важливих якостей, мотивації) тощо. Проблемі професійного становлення практичних психологів присвячені наукові праці Г.Абрамової, О.Бондаренка, А.Деркача, І.Дубровіної, Р.Нємова, Р.Овчарової, Н.Пов’якель, А.Прихожан, Є.Рогова, В.Семиченко, Н.Чепелєвої, Т.Яценко та ін., які свідчать про те, що система професійної підготовки психологів потребує удосконалення.
Важливою складовою професійної компетентності практичного психолога є вміння утворювати професійні цілі та підбирати засоби для їх досягнення, адже саме ця здатність є передумовою і показником активної, цілеспрямованої та ефективної фахової діяльності. Тому проблема формування умінь визначення, утворення та постановки професійних цілей психологами у період їх фахової підготовки набуває особливого значення.
Особливо актуальною та найменш дослідженою є проблема формування психологічних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань. При цьому особливу роль відіграють рефлексивні механізми, завдяки дії яких відбувається глибоке усвідомлення та аналіз, контроль та оцінка, а також креативне удосконалення цілеутворення у фаховій діяльності психологів.
Різні аспекти мети, цілеутворення і його механізмів досліджувались К.Абульхановою-Славською, О.Тихомировим, Ю.Бабаєвою, Р.Бібрихом, Б.Братусем, Л.Головіною, Л.Гур’євою, В.Зарецьким, В.Пушкіним, Н.Пов’якель, А.Холмогоровою, Ю.Швалбом та ін. Проте механізми цілеутворення практичних психологів, особливо їх формування у процесі вищої професійної підготовки, не були предметом спеціальних психологічних досліджень.
Виходячи з вимог суспільства до діяльності психологічної служби, цілеутворення у фаховій діяльності психолога повинно відбуватися із дотриманням норм і принципів, визначених “Положенням про психологічну службу України” (2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування рефлексивних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок