Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛЬОВАНОГО ХМЕЛЮ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛЬОВАНОГО ХМЕЛЮ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛЬОВАНОГО ХМЕЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
МИХАЙЛОВ МИКОЛА ГЕОРГІОВИЧ
УДК 663.423:663.41:633.791
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ГРАНУЛЬОВАНОГО ХМЕЛЮ
05.18.07 – технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України та Інституті сільського господарства Полісся УААН.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Ляшенко Микола Іванович
Інститут сільського господарства Полісся,
завідувач відділу біохімії хмелю та пива
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кисла Любов Василівна
Інститут екології та дизайну
Національного авіаційного університету,
завідувач кафедри біотехнології
кандидат технічних наук,
Ткаченко Любов Володимирівна
Український науково-дослідний інститут спирту
і біотехнології продовольчих продуктів,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут харчової хімії та технології НАН України
(м. Київ)
Захист відбудеться “16” лютого 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, ауд. А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “15” січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук О.В. Кобилінська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хміль є найбільш специфічним, незамінним і найдорожчим видом сировини при виготовленні пива. В шишках хмелю міститься близько 100 унікальних гірких речовин. Для отримання високоякісного пива з характерним гірким смаком має значення не тільки кількісний, але і якісний склад гірких речовин, а також ефірної олії та поліфенолів.
Головним якісним показником хмелю є кількісний вміст ?-кислот (АК), ступінь використання яких в технологічному процесі становить лише 20-30%. Але протягом року при зберіганні спресованого шишкового хмелю на пивзаводах втрачаються більше 50% АК і до 90 % ефірної олії. Тому в світі найбільш перспективим є виробництво і використання хмельових препаратів.
Аналіз вітчизняних і зарубіжних розробок свідчить, що найбільш раціональним способом переробки шишок хмелю є їх гранулювання. Саме така технологія забезпечує більш повне зберігання всього комплексу цінних речовин хмелю впродовж зберігання до застосування у виробництві пива, більш стабільне охмеління, а отже економне витрачання і високу якість цільового продукта. Проте, не дивлячись на те що в світі більше 60% нативного хмелю переробляється в гранули, майже відсутні дані наукових досліджень щодо питань закономірностей технологічних процесів виготовлення і використання хмельових гранул. Відсутні відомості щодо підбору сортів хмелю для гранулювання, впливу таких важливих факторів як вологість і температура окислення та ізомеризації при гранулюванні, а також особливостей охмеління ними пивного сусла.
Найпоширенішими й перспективними хмельовими препаратами, що виробляються в світі, є гранули типу 90, які за хімічним складом не відрізняються від нативного хмелю, та типу 45, які збагачені лупуліновими зернами. Розроблено лише принципи технології таких гранул без встановлення особливостей, що є однією з найголовніших причин не стабільності гранул при зберіганні. Тому дослідження в цьому напрямку й пошук раціональних технічних рішень є актуальною народногосподарською проблемою.
Таким чином, дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної проблеми: удосконалення технології вітчизняного виробництва гранульованого хмелю за рахунок визначення закономірностей впливу масової частки вологи, температури в процесі гранулювання хмелю і застосування регуляторів окислення та розроблення процесу ізомеризації гірких речовин гранул для різних типів хмелю.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до програми “Хміль”, тема 02 відділу біохімії хмелю та пива Інституту сільського господарства Полісся УААН Держреєстраційний № 0101 V 007097, 2001 рік “Розробити критерії біохімічної і технологічної оцінки селекційних сортів і перспективних номерів хмелю за хімічним складом гірких речовин, ефірної олії та поліфенолів”, тема 03 Держреєстраційний № 0101 V 007085, 2001 рік “Одержання конкурентноспроможних етанольних екстрактів хмелю та продуктів переробки несушеного хмелю з мінімальними енерго- та ресурсовитратами” та кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв Національного університету харчових технологій, № 198U003922 „Розробка теоретичних основ ресурсозберігаючої та безвідходної технології харчового та технічного спирту, солоду, пива, безалкогольних напоїв, концентратів та екстрактів лікувально-профілактичної дії”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛЬОВАНОГО ХМЕЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок