Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОСОБИСТІСНО-КРЕАТИВНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ (НА МАТЕРІАЛІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ)

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОСОБИСТІСНО-КРЕАТИВНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ (НА МАТЕРІАЛІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОСОБИСТІСНО-КРЕАТИВНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ (НА МАТЕРІАЛІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Кукуленко-Лук’янець Інна Володимирівна
УДК 159.922.6:37.03
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОСОБИСТІСНО-КРЕАТИВНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ
(НА МАТЕРІАЛІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, старший
науковий співробітник
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
завідувач відділу психології трудової і
професійної підготовки, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, директор, м. Київ;
кандидат психологічних наук, доцент
Сергеєнкова Оксана Павлівна,
Київський національний
лінгвістичний університет,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „ 11 ” червня 2003р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „ 8 ” травня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Одним із найголовніших завдань сучасної національної освіти, визначених у Законі України „Про освіту” та у Законі України „Про вищу освіту”, є оптимізація навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах з метою гармонійної і якісної підготовки майбутніх фахівців.
Домінування у вищих навчальних закладах нашої країни традиційного академічного підходу забезпечує збільшення обсягу стандартизованих знань майбутніх спеціалістів. Тому в професійній діяльності випускників вищих навчальних закладів досить часто спостерігаються суперечності між рівнем набутих теоретичних знань, методичних умінь та можливістю продуктивного використання їх у навчально-виховній взаємодії. Такий стан справ значною мірою пояснюється недостатньою розробленістю особистісно орієнтованих, креативних підходів до професійної підготовки студентів, хоча саме такі підходи спроможні забезпечити гармонійний розвиток та розкриття особистісного, творчого потенціалу студентів як основи подальшої продуктивної професійної діяльності.
Концептуальні й методичні передумови та окремі аспекти особистісно орієнтованої освіти були предметом дослідження таких зарубіжних і вітчизняних психологів, як К.О. Абульханова-Славська, І.Д. Бех, О.О. Бодальов, Л.С. Виготський, У. Джемс, І.А. Зязюн, Г.С. Костюк, І.С. Кон, С.Д. Максименко, А. Маслоу, В.О. Моляко, В.Ф. Моргун, Г. Оллпорт, К.К. Платонов, С. І. Подмазін, В.В. Рибалка, К. Роджерс, С.Л. Рубінштейн, О. П. Сергеєнкова, В.А. Семиченко, С. О. Сисоєва, В.О. Татенко, Н.В. Чепелєва, Б.О. Федоришин та багато інших.
Сучасний рівень розуміння особистісно орієнтованої освіти передбачає визначення особистості молодої людини як вищої соціальної цінності; повагу до її самобутності, унікальності та своєрідності; ставлення до студента як до суб’єкта власного розвитку; врахування закономірностей процесу самовдосконалення особистості; погляд на особистість кожного вихованця як на мету і засіб, об’єкт і суб’єкт, умову і результат навчання та виховання.
Проблема оптимізації пізнавальної активності студентів, підвищення рівня і якості знань через актуалізацію їх особистісно-творчого потенціалу відзначається особливою актуальністю і передбачає цілеспрямоване наукове дослідження та розробку спеціального особистісного підходу до організації навчальних занять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОСОБИСТІСНО-КРЕАТИВНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ (НА МАТЕРІАЛІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок