Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННІ ТА ФОНОННІ ТЕПЛОВІ ХВИЛІ У НАПІВПРОВІДНИКАХ

ЕЛЕКТРОННІ ТА ФОНОННІ ТЕПЛОВІ ХВИЛІ У НАПІВПРОВІДНИКАХ

Назва:
ЕЛЕКТРОННІ ТА ФОНОННІ ТЕПЛОВІ ХВИЛІ У НАПІВПРОВІДНИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Лесі Українки
Касянчук Михайло Миколайович
УДК 621.315.592
ЕЛЕКТРОННІ ТА ФОНОННІ ТЕПЛОВІ ХВИЛІ
У НАПІВПРОВІДНИКАХ
01.04.10 — Фізика напівпровідників та діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Луцьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики та методики її викладання Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
ЛОГВІНОВ Георгій Миколайович,
Центр досліджень та передових методів
навчання при Національному
політехнічному інституті Мексики
Офіційні опоненти – заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державних премій СРСР та України,
доктор фізико-математичних наук, професор
РАРЕНКО Іларій Михайлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
напівпровідникової мікроелектроніки.
доктор фізико-математичних наук, професор
ФЕДОСОВ Анатолій Васильович,
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри фізики.
Провідна установа – Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна, кафедра теоретичної фізики,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 19 жовтня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К32.051.01 при Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: 43009, м. Луцьк, вул. Потапова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 43009, м. Луцьк, проспект Волі,13.
Автореферат розісланий 10 вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.В. Божко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки фізика теплових хвиль викликала до себе підвищену увагу завдяки успішному розвитку її прикладних напрямів і, в першу чергу, фототермічних методів дослідження різних матеріалів – твердих тіл, рідин, полімерів, біологічних об’єктів тощо [1]. Постійно зростаючий інтерес до цих методів зумовлений їх відносною простотою і універсальністю, які дозволяють досліджувати різноманітні характеристики речовини, а саме теплові, оптичні та релаксаційні [2].
В основі всіх фототермічних методів лежить детектування на поверхнях зразка нестаціонарної температури, що виникає в результаті періодичного збурення в його об’ємі змінних в просторі та часі теплових потоків, які часто називають тепловими хвилями. Зазвичай ці потоки виникають внаслідок поглинання енергії періодично модульованого лазерного випромінювання, яке на поверхні та в об’ємі зразка конвертується в тепло. Вимірюваний в експерименті відгук середовища, наприклад, акустичний, п’єзоелектричний, істотно залежить від його оптичних і теплових властивостей, ефективності перетворення енергії випромінювання в тепло, генераційно-рекомбінаційних процесів і т.п. і дозволяє отримати інформацію про такі параметри, як теплопровідність, температуропровідність, коефіцієнт поглинання світла і багато інших. Характерною особливістю цих методик є їх недеструктивність та висока прецезійність.
При теоретичному описі фототермічних процесів у напівпровідниках використовується, як правило, однотемпературна модель, яка зводиться до апріорі рівних нерівноважних температур всіх підсистем квазічастинок, що беруть участь в процесі теплопереносу [3]. Однак добре відомо, що в умовах квазіпружного розсіяння енергії електронів на акустичних фононах існує характерна дифузійна довжина релаксації енергії l (довжина остигання), в межах якої термічно нерівноважні електрони та фонони мають власні нерівноважні температури Те і Тр [4]. В типових напівпровідників ця довжина є величиною порядку 10-2 – 10-4 см [4] і для різних матеріалів її значення наведені в [5]. В статичних теплових нерівноважних процесах ефект розузгодження температур у масивному напівпровіднику відчутний в межах областей порядку l, прилеглих до границь зразка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННІ ТА ФОНОННІ ТЕПЛОВІ ХВИЛІ У НАПІВПРОВІДНИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок