Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУК З ПІДВИЩЕНИМ ЗМІСТОМ РАДІОНУКЛІДІВ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУК З ПІДВИЩЕНИМ ЗМІСТОМ РАДІОНУКЛІДІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУК З ПІДВИЩЕНИМ ЗМІСТОМ РАДІОНУКЛІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ПРОВИНА “МАГАРАЧ”
МАЦКО Олександр Петрович
УДК 663.31.256/257.004.12:612.014.482
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУК
З ПІДВИЩЕНИМ ЗМІСТОМ РАДІОНУКЛІДІВ
05.18.07 – Технологія продуктів шумування
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на змагання ученого ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті винограду і провина “Магарач” УААН, м. Ялта.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник Макаров Олександр Семенович, Інститут винограду і провина “Магарач” УААН (м. Ялта), завідувач лабораторією гристих вин.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник Сачаво Михайло Сергійович,
Інститут винограду і провина “Магарач” УААН
(м. Ялта), завідувач коньячною лабораторією;
кандидат технічних наук Біляків Валерій Сергійович, Інститут хімії поверхні НАН України (м. Київ), директор Джанкойско-Сивашского дослідно-експериментального заводу.
Ведуча організація: | Національний університет харчових технологій, Міністерство утворення і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться 26.12.2003 р. о 14 годин на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і провина “Магарач” УААН за адресою: 98600, Україна, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і провина “Магарач”.
Автореферат розісланий 24.11.2003 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук, старший науковий співробітник |
Бузні А.Н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останнім часом на Земній кулі, у т.ч. в Україні, в цілому погіршилася екологічна ситуація, яка зв'язана з наслідками техногенних і природних аварій та катастроф.
Аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) у 1986 р., яка займає особливе місце серед майже 300 радіаційних аварій у світі, привела до забруднення радіонуклідами 84 млн. сільськогосподарських угідь. Як результат цього продовжується підвищене надходження радіонуклідів, в основному цезію-137 і стронцію-90, у сільськогосподарські культури, продукти харчування, а з ними – в організм людини.
Вітчизняними та зарубіжними вченими (Пристер Б.С., Алексахін Р.М., Архипов Н.П., Корзун В.Н., Барьяхтяр В.Г., Silva S., Wagner A. та ін.) проведено вивчення міграції антропогенних і природних радіонуклідів у різні сільськогосподарські культури і харчові продукти. Однак, детальні дослідження щодо міграції радіонуклідів у плодово-ягідні культури (крім винограду), що вирощуються у 30-км зоні відчуження ЧАЕС, не проводилися, хоча вони використовуються для виноробства практично зі всієї території України, включаючи і регіони, забруднені радіонуклідами в результаті аварії на ЧАЕС. Відсутні також відомості про технологію переробки яблук, що вирощують у 30-км зоні відчуження ЧАЕС, та мають підвищений вміст цезію-137 і стронцію-90.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до Державних і Національних програм щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (№№ держ. реєстр. UA 01000198P, UA 01000199P, 0195U029292, 0195U025998) та Положення про єдину Державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру (Постанова Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.09.1998 р.).
Мета і задачі досліджень. Метою роботи стала розробка технології переробки яблук з підвищеним вмістом антропогенних радіонуклідів, що вирощуються у 30-км зоні відчуження ЧАЕС та отримання продукції, яка відповідає діючим санітарно-гігієнічним вимогам.
Задачі досліджень:
1.Провести аналіз вітчизняних і зарубіжних робіт щодо джерел забруднення зовнішнього середовища радіонуклідами і його наслідками, забрудненню радіонуклідами плодів, ягід і продукції, яку отримують з них, а також способам зниження вмісту радіонуклідів у плодах, ягодах і продуктах їхньої переробки.
2. Виявити закономірності міграції радіонуклідів у системі ґрунт > плоди (ягоди) > продукти переробки в 30-км зоні відчуження ЧАЕС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУК З ПІДВИЩЕНИМ ЗМІСТОМ РАДІОНУКЛІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок