Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВИСОКОАВТОМАТИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ( на прикладі України та Китаю)

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВИСОКОАВТОМАТИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ( на прикладі України та Китаю)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВИСОКОАВТОМАТИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ( на прикладі України та Китаю)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ЩУ ГАО ХАН
УДК 159.9: 62
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ
ВИСОКОАВТОМАТИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
В УМОВАХ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
( на прикладі України та Китаю)
19.00.03 – психологія праці, інженерна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ХАРКІВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник- кандидат психологічних наук, доцент,
Шевяков Олексій Володимирович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри загальної та соціальної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання
та спорту України, м. Київ,
завідувач кафедри психології та педагогіки;
кандидат психологічних наук, старший науковий
співробітник
Кисіль Сергій Григорович,
Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків,
доцент кафедри психології
Провідна установа- Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна,
кафедра загальної психології факультета психології, Міністерство освіти і науки України, м.Харків
Захист відбудеться “03” липня 2002 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “01” червня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Металургійна промисловість є традиційна галузь упровадження новітніх досягнень науки й техніки, що керується, обслуговується, засвоюється та використовується людиною. Сучасне технічне переозброєння цієї галузі викликане об'єктивними причинами: значимістю металургії у народному господарстві України, що опинилася в нових для себе ринкових умовах; масштабністю виробництва; високим стійким попитом продукції, що випускається, та капітальними витратами на створення й експлуатацію металургійних агрегатів та виробництв; важкими умовами праці операторів-металургів. Інтенсифікація високоавтоматизованих технологічних процесів, збільшення потужностей металургійних агрегатів призводять до необхідності широкого застосування та впровадження системи інженерно-психологічного забезпечення розробки, експлуатації та модернізації людино-машинних систем, під якими розуміється сукупність науково-дослідницьких, проектно-конструкторських робіт й організаційних заходів, що спрямовані на досягнення максимального рівня ефективності.
Найвищий рівень автоматизації в металургії досягнутий у прокатному виробництві. Незважаючи на впровадження засобів автоматизації, комп'ютерної техніки в прокатному виробництві, роль людини-оператора є провідна у забезпеченні ефективності функціонування людино-машинних систем. За цих умов значно зростає загальне психічне навантаження операторів, що пов'язане з відповідальністю за результати дій, які виконуються. Нові умови діяльності операторів вимагають відповідного підходу до модернізації всієї системи "Прокатне виробництво" і ії головної підсистеми "Прокатний стан". Це потребує урахування психологічних особливостей операторської діяльності, залучення психологічних методів дослідження та інженерно-психологічного проектування взаємодії компонентів у системі "людина-машина"(СЛМ). Урахування психологічних факторів у процесі розробки новітніх та модернізації існуючих технічних засобів операторської діяльності є необхідна умова реалізації їх ефективності.
Для конкретного дослідження в рамках даної роботи ми обрали дві задачі, що відокремлені нами на основі аналізу діяльності металургійних підприємств в Україні та Китаї. Перша пов'язана з підходом до впровадження модернізаційних заходів, які спрямовані на оптимізацію процесу, та засобів діяльності людини-оператора в умовах інтенсифікації виробництва за рахунок систем автоматичного управління, що припускають зміни звичних функцій оператора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВИСОКОАВТОМАТИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ( на прикладі України та Китаю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок