Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ‘‘ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ’’: ДОСВІД КОНЦЕПТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ (на матеріалі іменників сучасної англійської мови)

ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ‘‘ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ’’: ДОСВІД КОНЦЕПТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ (на матеріалі іменників сучасної англійської мови)

Назва:
ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ‘‘ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ’’: ДОСВІД КОНЦЕПТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ (на матеріалі іменників сучасної англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Типы полисемии отображены в словарях в виде линейной и градуированно
й последовательностях значений


КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НІЖЕГОРОДЦЕВА-КИРИЧЕНКО
Лариса Олексіївна
УДК 801.773 + 802.0
ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ‘‘
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ’’:
ДОСВІД КОНЦЕПТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ
(на матеріалі іменників сучасної англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ЖАБОТИНСЬКА Світлана Анатоліївна,
Черкаський державний університет
імені Богдана Хмельницького,
кафедра практики англійської мови,
професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
СКИБІНА Валентина Іванівна,
Запорізький державний університет,
факультет іноземної філології, декан,
кафедра теорії англійської мови,
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
МАЛИНОВСЬКА Ірина Віталіївна,
Київський інститут перекладачів НАН України
кафедра післявузівської підготовки перекладачів,
завідувач кафедри
Провідна установа: Одеський державний університет
ім. І.І. Мечникова, кафедра лексикології та
стилістики англійської мови, м. Одеса
Захист відбудеться 6 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03650 МПС, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий 5 вересня 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. КАЛИТА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У реферованій дисертації представлено результати аналізу лексико-семантичного поля з позицій когнітивної лінгвістики.
Роботи, де розглядалися різні типи полів, у тому числі лексико-семантичне поле (В.В. Акуленко, О.В. Бондарко, О.В.Гулига та Є.І. Шендельс, Г.А.Уфімцева, Ж.П. Соколовська, В.П. Станкевич, Г.С. Щур тощо), посідають провідне місце в традиційній семантиці. У них дано визначення поля як об’єкта лінгвістичного аналізу, сформульовано критерії виділення поля, викладено загальні принципи його структурації. Водночас, незважаючи на досить глибоку висвітленість цих проблем, ряд питань у теорії поля залишаються відкритими для обговорення. До них належить насамперед питання про принципи структу-рації польових утворень (Ch.Fillmore & B. Atkins, E.F. Kittay, A. Lehrer), тобто про те, як значення одиниць поля узгоджені між собою на його різних понят-тєвих ділянках, і яким чином останні об’єднуються в межах окремої поняттєвої категорії, що існує в мисленні як “відбиток структурованого знання про відповідний фрагмент дійсності” (О.П.Воробйова).
Структури знань, представлені у мові та мовленні, досліджуються в когнітивній лінгвістиці – галузі мовознавства, що вивчає способи отримання, обробки, зберігання та використання вербалізованої інформації. З метою з’ясу-вання цих питань пропонуються нові підходи до розгляду мовного матеріалу. При цьому попередні доробки традиційної семантики узагальнюються та реінтерпретуються з огляду на нові досягнення як мовознавства, так і суміжних із ним наук. Відповідь на питання про те, як структуровано категорії мислення, представлені в мові, є необхідною не лише для більш глибокого розуміння характеру зв’язку між мовою та мисленням, а й для створення тематичних словників-тезаурусів нового – фреймового – типу, які мають першочергове значення для вдосконалення сучасних інформаційних технологій (Ch.Fillmore & B. Atkins, А.Wierzbicka).
Актуальність роботи зумовлена її спрямованістю на розв’язання проблеми моделювання вербалізованих знань, що об’єктивовані в лексичній системі, зокрема в одній з її підсистем; цю підсистему, яка донині не отримала докладного опису, утворено назвами ментальних феноменів – ключовими словами в метамові когнітивної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ‘‘ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ’’: ДОСВІД КОНЦЕПТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ (на матеріалі іменників сучасної англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок