Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ У ДИДАКТИЦІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)

РОЗВИТОК ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ У ДИДАКТИЦІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)

Назва:
РОЗВИТОК ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ У ДИДАКТИЦІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРОКОП ІННА СТЕПАНІВНА
УДК 37.017 (477) «195/200»
РОЗВИТОК ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ
У ДИДАКТИЦІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – „Загальна педагогіка та історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Руснак Іван Степанович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра педагогіки та методики початкової освіти,
завідувач.
доктор педагогічних наук, професор
Ягупов Василь Васильович,
Об’єднаний інститут
при Національній академії оборони України, заступник начальника інституту з наукової роботи, м. Київ;


кандидат педагогічних наук, доцент
Кузьменко Надія Михайлівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри педагогіки.
Захист відбудеться „12” червня 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, аудиторія 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університегу імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58. аудиторія 12.
Автореферат розіслано „8” травня 2008 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради А. М. Москаленко
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У сучасних умовах суспільного розвитку все більшого значення набуває науковий підхід до визначення цілей і завдань людської діяльності. Потреба у точності цілепокладання найбільшою мірою проявляється у педагогічній науці, де мета по праву належить до центральних, стрижневих категорій. Виявлення, формулювання, визначення цілей навчання є вихідним компонентом створення педагогічної концепції, необхідною умовою діяльності кожної освітньої системи.
На важливість дослідження цілей навчання звертало увагу багато видатних педагогів минулого (Я. Коменський, К. Ушинський, М. Пирогов, С. Русова, А. Макаренко, Г.Ващенко, В. Сухомлинський та ін.). Цій проблемі присвячені дослідження вітчизняних і зарубіжних учених 60-80 рр. ХХ століття, в яких розкриваються такі її аспекти: розробка і визначення змісту цілей навчання (Г. Батуріна, Ю. Кулюткін, І. Лернер, А. Маслоу, Ч. Сілберман, Г. Сухобська); ієрархізація та класифікація цілей (Б. Блум, Н. Гренлунд, Т. Ільїна, Д. Кратковол, Н. Тализіна); техніка постановки і формулювання цілей навчання (Ю. Бабанський, П. Крейтсберг, О. Лебєдєв і ін.).
Дослідження категорії «цілі навчання» набуло особливої актуальності в період розбудови національної системи освіти в Україні, що потребує сучасного теоретико-методологічного обґрунтування основних напрямів свого становлення і розвитку. Важливі завдання в цій сфері визначені Законом України «Про освіту», Державною національною програмою «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національною доктриною розвитку освіти та іншими освітянськими документами. Теоретико-методологічні засади розбудови сучасної системи національної освіти і виховання обґрунтовані у дослідженнях І. Беха, О. Вишневського, І. Зязюна, В. Кременя, Ю. Руденка, М. Стельмаховича та ін.
Багато проблем, які повинні розв’язуватися в нашій державі, мають водночас і світовий характер. Закономірно, що ЮНЕСКО оголосило ХХІ століття століттям освіти, оскільки йдеться про кризу освіти в усьому світі та необхідність розробки суттєво нової її моделі. Основними напрямами реформування сучасних освітніх систем є: загальнопланетарний глобалізм, гуманізація і демократизація змісту навчання; міждисциплінарна інтеграція в технологіях освіти; орієнтація на її безперервність, розвивальні та громадянські функції; визнання цінності особистості учня та її гідності; усвідомлення педагогами суб’єктності учня в навчальному процесі та її забезпечення; орієнтація освіти на гуманістичні цінності світової, національної і професійної культури, цілеспрямоване впровадження особистісно зорієнтованих технологій навчання та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИХОВНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ У ДИДАКТИЦІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок