Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН СВІДОМОСТІ В ІНТЕРАКЦІЯХ “ЖИТТЄВОГО СВІТУ” ЛЮДИНИ

ФЕНОМЕН СВІДОМОСТІ В ІНТЕРАКЦІЯХ “ЖИТТЄВОГО СВІТУ” ЛЮДИНИ

Назва:
ФЕНОМЕН СВІДОМОСТІ В ІНТЕРАКЦІЯХ “ЖИТТЄВОГО СВІТУ” ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кутняк Іван Михайлович
УДК: 165.242.2
ФЕНОМЕН СВІДОМОСТІ В ІНТЕРАКЦІЯХ
“ЖИТТЄВОГО СВІТУ” ЛЮДИНИ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
СКОТНИЙ Валерій Григорович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ІЛЬЇН Володимир Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
кандидат філософських наук, доцент
АЛЬЧУК Марія Павлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства
освіти і науки України
Захист відбудеться “_9_”червня 2005 року о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано”_7_” травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук О.Б.Сінькевич


ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні філософські дослідження характеризуються формуванням нових аксіологічних імперативів на шляху усвідомлення духовно-культурного буття соціуму. Це зумовлено суспільною потребою забезпечити національну інтеграцію в умовах інтенсивних ліберально-демократичних трансформацій і глобалізаційних перетворень.
Подолання існуючого наративного відношення до дійсності актуалізує проблему свідомості, у якій найзагальнішим чином відображено потреби реформування соціокультурного простору. Відповідно її розв’язання пов’язане з виокремленням проблеми “життєвого світу”, що містить сутнісні структури і змістовну цілісність досвіду, аналіз яких конкретизує екзистенційні основи дійсності. Аналіз такої ситуації доцільно здійснити не в межах класичної метафізичної проблеми “ідеї” чи “природи” людського, а в межах феноменологічної проблеми “життєвих інфікацій”, з якими людина ототожнює власну сутність, співмірну національній ідентичності.
Актуальність проблеми зумовлена змінами в теоретичних визначеннях і поглядах на систему усталених світоглядних орієнтирів, що безпосередньо корелюють з національною ідеєю, ідеалом, цілісністю особистості і постають головним чинником функціонування культури суспільства і окремого індивіда. Без їх гармонічної едності втрачають зміст розмови про реальну можливість досягнення суспільно-політичної солідарності, толерантності, гуманізму за умов подальшого становлення політико-правового простору громадянського суспільства, а тим більше – про людину як найвищу цінність. Визначення сутності свідомості через апріорні структури “життєвого світу” виявляє зміст національної свідомості, завдяки чому індивід ідентифікує свою “особистісність”, концептуалізує акти пізнання її внутрішнього змісту, визначає феномени ідеації і цілепокладання в трансценденціях свободи.
Сформоване “Я” реалізується в можливості стати активним суб’єктом діяльності по перетворенню національного буття, що забезпечує свободу вибору в ідеалологічних орієнтаціях на об’єктивний зміст явищ і процесів, звільнення від впливу зовнішніх детермінацій. Це свідчить про полізмістовність національної свідомості як специфічної характеристики буття – його внутрішньої тотожності і відмінності раціонально-дискурсивного та ірраціонально-ментального. Тому особливого значення набуває екзистенційно-антропологічний аналіз процесу смислоутворення духовно-усвідомлених цілепокладань в соціокультурному розвитку української нації і держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФЕНОМЕН СВІДОМОСТІ В ІНТЕРАКЦІЯХ “ЖИТТЄВОГО СВІТУ” ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок