Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ РОБОЧОЇ СИЛИ З УРАХУВАННЯМ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ

РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ РОБОЧОЇ СИЛИ З УРАХУВАННЯМ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ РОБОЧОЇ СИЛИ З УРАХУВАННЯМ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шульга Наталія Миколаївна
УДК 331.5
РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ РОБОЧОЇ СИЛИ З УРАХУВАННЯМ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Петряєва Зоя Федорівна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кравченко Ірина Семенівна,
Інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів
Національної академії державного управління при Президентові України,
заступник директора (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Гавкалова Наталія Леонідівна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри управління персоналом
Провідна установа: Одеський державний економічний університет,
кафедра управління персоналом і економіки праці
Міністерства освіти і науки України
(м. Одеса)
Захист дисертації відбудеться “30” червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.02, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “26” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси, що відбуваються у світовій спільноті на початку XXI cт. зумовили необхідність вибору Україною наступних альтернатив: йти шляхом інтенсивного розвитку, що потребує створення соціально орієнтованого управління, або залишатися у межах екстенсивного зростання. Досвід економічно розвинених країн демонструє необхідність обрання першого шляху, що спричиняє виникнення процесів, які нівелюють існуючу систему господарювання та сприяють інноваційному розвитку держави. Перетворення відбуваються з метою формування суспільства, в якому акцентується особистість, її добробут та процвітання. Це потребує формування нових відносин у сфері праці, через що основної уваги вимагає проблема розвитку продуктивних сил суспільства, що неможливо без піднесення на новий рівень якості робочої сили.
Побудова соціальноорієнтованої ринкової економіки в Україні та підвищення її конкурентоспроможності потребують адекватної якості робочої сили. Проте наявний на сьогодні механізм її регулювання є неефективним, що гальмує підвищення конкурентоспроможності у сфері праці. Виникла нагальна необхідність у формуванні дієвого механізму регулювання якості робочої сили, який би враховував тенденції розвитку ринку праці і забезпечував зростання конкурентоспроможності робочої сили країни.
Теоретичні та прикладні питання регулювання якості робочої сили привертали увагу дослідників у різні часи. Окремі аспекти цієї проблеми були і є в полі зору зарубіжних вчених: Б. Генкіна, Ю. Дмитрієва, Л. Євдокимової, І. Кириченко, Г. Мелік’яна, Н. Шаталової та ін. В Україні питання регулювання якості робочої сили досліджують: Д. Богиня, Н. Гавкалова, О. Грішнова, В. Гриньова, О. Гулевич, Б. Данилишин, М. Долішній, А. Ко-лот, І. Кравченко, Е. Лібанова, О. Морозова, Г. Норд, В. Онікієнко, І. Петрова, В. Савченко та ін.
Незважаючи на постійний інтерес вчених до цієї проблематики, і досі відсутній загальноприйнятий підхід до визначення сутності якості робочої сили, недостатньо дослідженими є питання регулювання її якості з урахуванням тенденцій розвитку ринку праці, а також визначення потреби в робочій силі певної якості і джерел її забезпечення. Чимало питань усе ще чекають на істотні уточнення і доповнення з огляду на особливості сучасного розвитку економічних відносин в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ РОБОЧОЇ СИЛИ З УРАХУВАННЯМ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок