Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДИНИ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДИНИ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

Назва:
ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДИНИ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,31 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чаплигін Олександр Костянтинович
УДК 130.12:130.123.3+304.5
ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДИНИ ЯК ПРЕДМЕТ
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі філософії і політології Харківського Національного автомобільно-дорожнього університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: заслужений працівник народної освіти України, доктор філософських наук, професор Лозовой Віктор Олексійович, Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри культурології.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент Академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор Андрущенко Віктор Петрович, Інститут вищої освіти АПН України, директор;
доктор філософських наук, професор Байрачний Кім Олексійович, Національний аерокосмічний університет ім. М. С. Жуковського “ХАІ”, професор кафедри філософії;
доктор філософських наук, професор Новіков Борис Володимирович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, декан соціологічного факультету, завідувач кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_22_”лютого 2002 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою:
61043 м.Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д 606.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розіслано “17”січня2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор МАНУЙЛОВ Є. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність розвитку і реалізації творчого потенціалу людини обумовлена конкретними тенденціями в еволюції сучасної цивілізації: загостренням конфліктів у відносинах між суспільством і природою; розгортанням комп’ютерної (або інформаційної) революції; переходом до постіндустріальної стадії розвитку суспільства; глобалізацією тощо. Поряд з безперечними прогресивними наслідками і перевагами для людства цивілізаційні зміни несуть нові небезпеки, вимагають творчих пошуків, вироблення ефективних соціальних технологій подолання їх негативних наслідків. Разом з тим, процеси, що відбуваються в сучасній Україні, зв’язані зі становленням демократії, переходом до ринкової економіки, пошуком духовних основ подальшого суспільного розвитку, вимагають радикальних перетворень у всіх сферах життя, що спиралися б на існуючий духовний, інтелектуальний потенціал народу і передбачали розвиток творчих можливостей кожної людини.
Актуальність дослідження проблеми розвитку і актуалізації творчого потенціалу людини зумовлена насамперед наявністю практичної потреби у використанні внутрішніх потенційних ресурсів людини, як основної сили у вирішенні і розв’язанні проблем, що виникають в світі в цілому, на рівні окремих цивілізацій, держав, регіонів, сфер суспільного життя. З теоретичної точки зору проблеми творчості, розвитку творчих здібностей людини належать до так званих вічних філософських проблем, що не обійшла увагою світова і вітчизняна філософія. Спостерігається тенденція руху від вивчення об’єктивних характеристик буття, пошуку субстанційних основ світу до аналізу найважливішої якості людини – вміння вдосконалювати свої здібності шляхом творчості і самотворчості. У сучасних умовах виглядає надзвичайно важливим узагальнення, обґрунтування і подальше дослідження комплексу проблем, пов’язаних з розумінням специфіки самої творчості, природи, сутності і структури творчого потенціалу людини – цілісного феномена, що обумовлює активне ставлення суб’єкта до світу і самого себе. Невідкладним є також завдання виходу на рівень діалогу між різними філософсько-світоглядними дискурсами, збагачення діяльнісного розуміння творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДИНИ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок