Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Системний аналіз становлення і формування медико-профілактичного факультету та гігієнічної науки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Системний аналіз становлення і формування медико-профілактичного факультету та гігієнічної науки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Назва:
Системний аналіз становлення і формування медико-профілактичного факультету та гігієнічної науки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Гринзовський Анатолій Михайлович
УДК 613:001.89:378.661(477-25).000.93
Системний аналіз становлення і формування медико-профілактичного факультету та гігієнічної науки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
14.02.04 – історія медицини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Бого-мольця МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Бардов Василь Гаврилович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України,завідувач кафедри пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ципріян Віктор Іванович, Націо-наль-ний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри гігієни харчування;
доктор медичних наук, професор Криштопа Борис Павлович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри організації охорони здоров’я.
Провідна установа: Інститут гігієни та медичної екології, відділ перспективного планування та координації наукових досліджень, АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться “19” травня 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, Київ-57, проспект Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: Київ-57, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 18 ” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Войцеховський В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна сьогодні – повноправний суб’єкт європейської політики, країна з високим культурним потенціалом, який в першу чергу визначається рівнем освіти та культури. Освіта – специфічна галузь громадського життя, один з найважливіших чинників інтелектуального й духовного збагачення народу. Однією із складових державної системи освіти є вища медична освіта, історія якої в теперішній час – найменш досліджена частина освітянської історії.
Останні роки в історії України відзначилися рядом реформ в освітній галузі відповідно до концепції розвитку охорони здоров’я населення України. Вони здійснювались в межах Закону України “Про освіту”, Концепції національної освіти та Концепції національного виховання та національного плану дій з гігієни довкілля на 2000-2005 роки.
Для повного і правильного розуміння подій необхідне всебічне дослідження історіографічної спадщини попередніх століть як у межах історії України, так і всесвітньої історії. Існуюче розмаїття історичних праць можна згрупувати в наступні напрямки: синтетичні та аналітичні, персонологічні, тематично-проблемні, регіональні, присвячені дослідженню діяльності наукових установ, історичних шкіл, а також ті, які присвячені дослідженню діяльності наукових установ, історичних шкіл, а також ті, що зовсім не розроблені.
Серед чисельних наукових праць, які висвітлюють історико-медичні питання, є обмаль публікацій, що стосуються гігієнічної галузі України. Переважно це роботи О.А. Грандо, О.М. Марзеєва, Л.І. Медведя, Є.Г. Гончарука, Л.М. Калюжного, І.М. Макаренко тощо. Низка журнальних публікацій цих же авторів та відповідних глав у профільних підручниках висвітлюють становлення та розвиток певних галузей гігієни в Україні. Серед них значна кількість ювілейних публікацій, більшість яких має тезовий характер. Серед них окремою групою стоять публікації до 160-річчя Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Становлення та розвиток медичної освіти в Україні висвітлюють Б.П. Криштопа, К.К. Васильєв, І.М. Макаренко та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Системний аналіз становлення і формування медико-профілактичного факультету та гігієнічної науки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок