Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРЕКИ ПРИАЗОВ’Я: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В АСПЕКТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

ГРЕКИ ПРИАЗОВ’Я: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В АСПЕКТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ГРЕКИ ПРИАЗОВ’Я: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В АСПЕКТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,08 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Історичне минуле поліетнічної держави є історією етносів, які її насе
ляють


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОНОМАРЬОВА Ірина Семенівна
УДК 93/94(=14):(477.7)
ГРЕКИ ПРИАЗОВ’Я: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В АСПЕКТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
07. 00. 05 – Етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий Консультант - доктор історичних наук, професор
Борисенко Валентина Кирилівна,
професор кафедри етнології та краєзнавства Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, провідний науковий співробітника
Бубенок Олег Борисович,
провідний науковий співробітник відділу історіографії та джерелознавства Інституту сходознавства ім.
А. Кримського НАН України
доктор історичних наук, професор
Рафальський Олег Олексійович,
заступник керівника Апарату Прем’єр-міністра України
доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
завідувач кафедри етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Провідна установа - Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені
М.Т. Рильського НАН України
Захист відбудеться 25 червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 24 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена її метою та дослідницькими завданнями. Робота складається зі вступу, п’яти розділів (14 підрозділів), висновків і списку використаної літератури та джерел. Загальний обсяг дослідження – 431 сторінка, з них 370 – основного тексту; список використаних джерел та літератури – 61 сторінка (672 найменувань).
Вступ. Актуальність дослідження. Етнічна історія і культура України формувалися впродовж багатьох століть. Глобальні зміни в галузі економіки, політики й культури, що відбуваються нині, потребують розв’язання питання про вдосконалення міжнаціональних відносин в Україні.
Історичний розвиток будь-якого народу не відбувається ізольовано. Відносини українців із етнічними спільнотами, що проживають на території України, мають давні традиції. Грунтовне їх вивчення від давнини до сучасності дозволить не тільки чіткіше окреслити їхню сутність, а й спрогнозувати майбутню долю міжнаціональних зв’язків.
Необхідність вивчення культурної спадщини етнічних груп України обумовлюється певною перебудовою традиційного буття етносу: побуту, духовної та матеріальної культури, що, в свою чергу, відповідає докорінним змінам у суспільно-політичних та економічних відносинах. Це стосується, зокрема, життєдіяльності грецького населення на теренах України. Маріупольські греки, які проживають у Приазов’ї, отримали свою назву від заснованого ними міста Маріуполь. У 1778 році відбулося місце переселення християн із Кримського ханства, в ході якого 18 тисяч греків, організовані митрополитом Ігнатієм, залишили Крим та оселилися в Приазов’ї .
Нині в етнічній структурі Донецької області за своєю кількістю (1,6%) греки посідають третє місце. Згідно з Всеукраїнським переписом 2001 р. їх було близько 78 тис. осіб. В умовах іноетнічного оточення грецьке населення й донині зберігає національну самосвідомість. Етнокультурна історія греків Приазов’я не раз ставала об’єктом дослідницької уваги з часу їхнього розселення й до наших днів.
Греки Приазов’я об’єднуються в дві етнічні групи: румеї-еллінофони, мова яких має п’ять діалектів, що належать до грецької групи індоєвропейської мовної сім’ї) та уруми-тюркофони, які спілкуються чотирма діалектами тюркської групи алтайської мовної сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ГРЕКИ ПРИАЗОВ’Я: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В АСПЕКТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок