Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНІ КРИТЕРІЇ ВИВЧЕННЯ ГЛИБИННОЇ БУДОВИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАФТОГАЗОНОСНОСТІ ПІВНІЧНОКРИМСЬКОГО ПРОГИНУ І ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ

СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНІ КРИТЕРІЇ ВИВЧЕННЯ ГЛИБИННОЇ БУДОВИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАФТОГАЗОНОСНОСТІ ПІВНІЧНОКРИМСЬКОГО ПРОГИНУ І ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ

Назва:
СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНІ КРИТЕРІЇ ВИВЧЕННЯ ГЛИБИННОЇ БУДОВИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАФТОГАЗОНОСНОСТІ ПІВНІЧНОКРИМСЬКОГО ПРОГИНУ І ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
КОЛЬЦОВ СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 550.834.05 (477.7)
СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНІ КРИТЕРІЇ ВИВЧЕННЯ ГЛИБИННОЇ БУДОВИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАФТОГАЗОНОСНОСТІ ПІВНІЧНОКРИМСЬКОГО ПРОГИНУ
І ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ
04.00.22 - Геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
- кандидат геолого-мінералогічних наук, професор Степанюк Василь Петрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри польової нафтогазової геофізики.
Офіційні опоненти:
- доктор геолого-мінералогічних наук, професор Кутас Роман Іванович, Інститут геофізики ім. Суботіна НАН України, завідувач відділом геотермії і сучасної геодинаміки;
- кандидат геолого-мінералогічних наук Морошан Роман Петрович, Львівське відділення УкрДГРІ, завідувач відділом геофізики.
Захист дисертації відбудеться 22 лютого 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.052.01 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 26 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук Г. О. Жученко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З отриманням незалежності в Україні особливої актуальності набула проблема нарощування обсягів видобутку нафти і газу за рахунок підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт (ГРР). Одним із основних методів ГРР є сейсморозвідувальні дослідження методом спільної глибинної точки (МСГТ), на результатах яких базується побудова геологічних моделей нафтогазоперспективних структур (НГПС).
На сучасному рівні окрім класичних методів вивчення основних горизонтів відбиття, виділення та трасування тектонічних розривів необхідно застосовувати прийоми сейсмостратиграфічної інтерпретації, узагальнена методика якої включає аналіз сейсмічних комплексів та сейсмофацій, які виділяються за хвильовими картинами.
Для якісного проведення такої інтерпретації необхідні чітко визначені сейсмостратиграфічні критерії вивчення глибинної будови - насамперед геолого-геофізичні та сейсмостратиграфічні моделі структурно-літологічних поверхів (СЛП) та сейсмостратиграфічні класифікації нафтогазоперспективних структур.
Незважаючи на те, що про Південний регіон України накопичено значний обсяг фактичного матеріалу та проведено безліч досліджень, сейсмостратиграфічні критерії вивчення геологічної будови не розроблено, що не дає змоги оптимізувати нафтогазопошукові роботи і забезпечити відкриття нових родовищ у межах Південного регіону України загалом та Північнокримського рифтогенного прогину зокрема.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень пов'язана з науковим обґрунтуванням та аналізом результатів численних регіональних і пошуково-розвідувальних робіт, які виконувались Кримською геофізичною експедицією “Кримгеофізика” ДГП “Укргеофізика” в рамках національної програми “Нафта і газ України до 2010 року”; науковими дослідженнями за темами №175 (номер держреєстрації У-00-114/2) та № (номер держреєстрації У-01-59/2) КП “Південекогеоцентр”; науковою темою “Обґрунтування перспектив нафтогазоносності осадового чохла шельфу та глибоководної частини Українського сектору Чорного моря” ДП “Науканафтогаз” НАК “Нафтогаз України” (номер держреєстрації 0106U010040); планом науково-дослідних робіт кафедри польової нафтогазової геофізики ІФНТУНГ; розробкою лабораторного практикуму для студентів-геофізиків ІФНТУНГу з курсу “Сейсмічна розвідка”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНІ КРИТЕРІЇ ВИВЧЕННЯ ГЛИБИННОЇ БУДОВИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАФТОГАЗОНОСНОСТІ ПІВНІЧНОКРИМСЬКОГО ПРОГИНУ І ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок