Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОМБІНОВАНИХ ОПТИЧНИХ ВИХОРІВ У СІМЕЙСТВІ ПОЗАОСЬОВИХ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ

ФОРМУВАННЯ КОМБІНОВАНИХ ОПТИЧНИХ ВИХОРІВ У СІМЕЙСТВІ ПОЗАОСЬОВИХ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМБІНОВАНИХ ОПТИЧНИХ ВИХОРІВ У СІМЕЙСТВІ ПОЗАОСЬОВИХ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Іздєбська Яна Вікторівна
УДК 535.2
ФОРМУВАННЯ КОМБІНОВАНИХ ОПТИЧНИХ ВИХОРІВ
У СІМЕЙСТВІ ПОЗАОСЬОВИХ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної фізики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Воляр Олександр Володимирович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, фізичний факультет, зав. кафедри загальної фізики
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Обуховський В’ячеслав Володимирович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор кафедри математики
та теоретичної радіофізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Мохунь Ігор Іванович,
Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича,
професор кафедри кореляційної оптики
Провідна установа: | Інститут фізичної оптики МОН України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “08” червня 2007 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради K52.051.02 Таврiйського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м.Сімферополь, пр. Ак. Вернадського 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврiйського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Ак. Вернадського 4.
Автореферат розісланий “28” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради K 52.051.02
д. ф.-м. н. Яценко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження дефектів хвильового фронту акустичних і електромагнітних полів, які представлені Дж. Наєм і М. Беррі [1*], викликали широкий науковий резонанс в уявленнях про топологічну структуру хвильових полів. Метод генерації таких дефектів у світлових пучках на комп'ютерно-синтезованих голограмах, який був представлений у роботі М.С. Соскіна та ін. [2*], в остаточному підсумку дав поштовх до формування нового напрямку в оптиці, який получив назву сингулярна оптика [2*].
Сингулярна оптика, як у фундаментальному, так і в прикладному аспекті вивчає фізичні властивості сингулярних пучків, зокрема пучків, що переносять оптичні вихори. Оптичним вихором скалярного поля називається така хвильова структура, для якої в деяких точках амплітуда поля набуває нульового значення, у той час як фаза стає невизначеною. Класичним типом світлових пучків, що переносять оптичні вихори, є пучки Лаггера-Гаусса.
Унікальні властивості оптичних вихорів - захоплювати, обертати й транспортувати мікрочастинки, а також здатність кодувати інформацію, зараз використовуються в різних приладах і пристроях мікроелектроніки й генної інженерії. У свою чергу, практичне використання оптичних вихорів передбачає створення й удосконалювання пристроїв, що генерують сингулярні пучки такі як, пучки Бесселя-Гаусса, Гельмгольца-Гаусса та ін. [3*]. Крім цього, у нелінійній оптиці залишається актуальною задача створення вихрових солітонів [4*].
Одним з основних методів формування сингулярних пучків, що переносять оптичні вихори, є метод комп’ютерно-синтезованих голограм [2*]. Цей метод дозволяє формувати сингулярні пучки із наперед заданими характеристиками оптичних вихорів. Варто виділити особливий клас пучків - спіральні пучки, які були детально досліджені Е.Г.Абрамочкіним і В.Г.Волостніковим [5*]. Їхньою відмінною рисою є самовідтворення розподілу інтенсивності пучка в процесі поширення й фокусування з точністю до масштабних перетворень й повороту.
Як відомо, сингулярні пучки мають здатність переносити орбітальний кутовий момент [6*]. Однак, настільки жорстка вимога самоподібності, яка накладена на спіральні пучки, не містить у собі широкий клас сімейств позаосьових пучків, кутовий момент яких можна плавно змінювати за рахунок зсуву та повороту індивідуальних пучків у сімействі відносно один одного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМБІНОВАНИХ ОПТИЧНИХ ВИХОРІВ У СІМЕЙСТВІ ПОЗАОСЬОВИХ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок