Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТЕХНОГЕННО-ПРИРОДНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ (на прикладі західних областей України)

ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТЕХНОГЕННО-ПРИРОДНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ (на прикладі західних областей України)

Назва:
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТЕХНОГЕННО-ПРИРОДНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ (на прикладі західних областей України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна Академія Наук України
Рада по вивченню продуктивних сил України
Відоменко Оксана Іванівна
УДК 332.12:502.58;504.056
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
ТЕХНОГЕННО-ПРИРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ
(на прикладі західних областей України)
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник |
доктор географічних наук, професор
Степаненко Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
головний науковий співробітник відділу проблем розвитку і
розміщення виробничого потенціалу
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук СУХОРУКОВ АРКАДІЙ ІСМАЇЛОВИЧ, Національний інститут українсько-російських відносин Ради національної безпеки і оборони України, завідуючий відділом економічних відносин;
кандидат економічних наук ВОЛОШИН ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ, Президія НАН України, заступник начальника науково-організаційного відділу, керівник сектору природокористування та охорони природи.
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень, відділ регіональної екологічної політики, Національна Академія наук України, м. Львів.
Захист відбудеться “9” березня 2000 р. о 1430 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “8” лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор |
Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
При взаємодії системи “суспільство – природа” постійно існує ризик прояву небезпечних явищ та процесів як техногенного, так і природного характеру. Тому захищеність життєво важливих інтересів будь-якої держави світу від внутрішніх і зовнішніх загроз є однією з найважливіших передумов соціально-економічної стабільності її розвитку. Це вимагає розробки ефективної стратегії регулювання техногенно-природною безпекою.
Актуальність теми. Нагромадження значних виробничих потужностей і складних технологічних систем все частіше призводить до збільшення наслідків техногенних аварій, катастроф та стихійних лих, які негативно позначаються на соціально-економічному розвитку держав. Так, за останні десять років ХХ ст. у світі лише найбільші природні катаклізми завдали збитків на суму понад 400 млрд. доларів США; у порівнянні з попередніми десятиліттями обсяги економічних втрат зросли більш ніж у вісім разів. Це зумовлює необхідність посилення уваги до вирішення проблем запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, що вимагатиме обгрунтування системи ефективних заходів та їх інвестування.
Перебудова економіки України, перехід до ринкових відносин, налагодження зв’язків із світовим співтовариством, і зокрема з країнами Європи, націлюють на зміну пріоритетів розвитку прикордонних територій (і в першу чергу тих, які при-лягають до західного кордону), що повинно передбачати і тісну співпрацю із сусідніми країнами. Важливим напрямком якої постає гарантування суспільно-прийнятного рівня екологічної безпеки, оскільки наслідки проявів небезпечних техногенно-природних процесів та явищ можуть поширюватися на території суміжних держав. В областях, що мають вихід до західного державного кордону України, зосереджено близько 20% хімічнонебезпечних та понад 28% вибухо-, пожежонебезпечних об’єктів. Окрім того природно-кліматичні та геологічні умови їх території є специфічними щодо розвитку небезпечних процесів і явищ. Тому конче необхідно мати досконалу теоретико-методологічну базу та дієві механізми регулювання рівня техногенно-природної безпеки в прикордонних регіонах.
Питанням техногенних та природних катастроф присвячені роботи В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ТЕХНОГЕННО-ПРИРОДНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ (на прикладі західних областей України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок