Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ С-в'-ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ЕНАМІНІВ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ С-в'-ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ЕНАМІНІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ С-в'-ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ЕНАМІНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
СІБГАТУЛІН
ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 547.233.3’313 + 547.539.132 + 547.1-32-304.2
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ С-в'-ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ЕНАМІНІВ
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії фосфорорганічних сполук Інституту органічної хімії НАН України
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
КОСТЮК Олександр Миколайович,
Інститут органічної хімії НАН України,
м. Київ, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
ВОЛОВЕНКО Юліан Михайлович,
Київський національний університет
ім.Тараса Шевченка, м.Київ,
професор кафедри органічної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
КОВТУН Юрій Петрович,
Інститут органічної хімії НАН України,
м. Київ, старший науковий співробітник
 
Захист дисертації відбудеться " 21 " " лютого " 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.217.01 в Інституті органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5).
Автореферат розісланий " 10 " " січня " 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д. 26.217.01
доктор хімічних наук Вовк М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Схильність енамінів до електрофільної функціоналізації по в-положенню складає основу функціоналізації карбонільних сполук. Отримані в результаті поліфункціональні похідні відповідних енамінів знаходять широке застосування в органічному синтезі: на їх основі розроблені методи одержання гетероциклічних та ароматичних систем, а також аналогів природних сполук. В той час, коли для класичних енамінів (похідних діалкілкетонів) реакції електрофільної функціоналізації часто відзначаються низькою селективністю за рахунок енамінної таутомерії, то для їх пуш-пульних аналогів, завдяки спряженню, спостерігається спрямована функціоналізація по в-положенню енаміну. Окрім того, в літературі описана функціоналізація „пуш-пульних” енамінів по -алкільній групі (в'-положення енаміну), які знайшли широке використання в синтезі ряду природних сполук. Для регіоселективної функціоналізації по в'-положенню, як правило, використовують літіювання естерів 3-діалкіламінокротонатів. Відомі також приклади прямої електрофільної в'-функціоналізації сильними електрофільними реагентами, наприклад трифлуоропіруватами, що дає змогу отримувати в результаті подальших перетворень унікальні флуороровмісні гетероциклічні, ароматичні та карбоциклічні сполуки.
Саме тому, розробка методів в'-функціоналізації енамінів карбонільними сполуками та їх похідними, активованими електроноакцепторними замісниками є однією із важливих та актуальних проблем тонкого органічного синтезу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках бюджетних наукових тем відділу фосфорорганічних сполук Інституту органічної хімії “Ациклічні енаміни як Св нуклеофіли” (№ держреєстрації 0103U000608).
Мета і задачі дослідження. Дослідити можливість застосування активованих карбонільних сполук та імінів, для спрямованої функціоналізації в'-положення пуш-пульних енамінів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було розв’язати наступні завдання:
1. Вивчити взаємодію трифлуорометилкетонів та їх іміно похідних з пуш-пульними енамінами з метою з’ясування впливу структурних факторів та умов на перебіг реакції по метильній групі енаміну.
2. Знайти зручні 1,3- та 1,2-біелектрофільні реагенти, які б вступали у реакції електрофільного заміщення з пуш-пульними енамінами з утворенням циклічних продуктів.
3. Вивчити можливість використання отриманих в'__функціоналізованих енамінів в синтезі карбоциклічних та гетероциклічних сполук.
Об’єкт дослідження – лінійні енаміни, які в -положенні мають -електроноакцепторний замісник (далі “пуш-пульні” енаміни), а у -положенні – метильну групу та їх С-'-функціоналізовані похідні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ С-в'-ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ЕНАМІНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок