Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ОЗНАК ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СВИНОМАТОК ПРИ ЧИСТОПОРОДНОМУ РОЗВЕДЕННІ

ВИВЧЕННЯ ОЗНАК ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СВИНОМАТОК ПРИ ЧИСТОПОРОДНОМУ РОЗВЕДЕННІ

Назва:
ВИВЧЕННЯ ОЗНАК ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СВИНОМАТОК ПРИ ЧИСТОПОРОДНОМУ РОЗВЕДЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА УААН
ЛОМАКО Дмитро Володимирович
УДК 636.4.082
ВИВЧЕННЯ ОЗНАК ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СВИНОМАТОК ПРИ ЧИСТОПОРОДНОМУ РОЗВЕДЕННІ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Полтава, 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі розведення та генетики Інституту свинарства УААН
 
Науковий керiвник - доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-кореспондент УААН,
БЕРЕЗОВСЬКИЙ Микола Давидович
Інститут свинарства УААН,
зав. відділом розведення та генетики
 
Офiцiйнi опоненти: - доктор сільськогосподарських наук, професор Войналович Сергій Антонович, Кримський державний аграрний університет, Міністерство АПК України, завідувач кафедри тваринництва.
- кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Голуб Неліна Дмитрівна, Полтавський державний сільськогосподарський інститут, доцент кафедри спеціального тваринництва
Провiдна установа - Одеський державний сільськогосподарський інститут, кафедра розведення, Міністерство АПК України, м.Одеса
Захист відбудеться "17" березня 2000 р.
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 44.351.01 при Інституті свинарства УААН, за адресою: 36006, м. Полтава, вул.Шведська Могила.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту свинарства УААН, за адресою: 36006, м. Полтава, вул.Шведська Могила
Автореферат розісланий "7" лютого 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат біологічних наук О.І.Підтереба
Актуальність теми досліджень. Світова практика і вітчизняний досвід переконують у тому, що проблему забезпечення продуктами харчування, зокрема м'ясом, практично неможливо розв'язати без інтенсивного розвитку всіх галузей тваринництва і особливо свинарства [Рибалко В.П., 1996].
Виробництво свинини у світі постійно зростає, так у 1995 році було вироблено 77 млн.т, а її частка у м'ясному балансі виросла до 42,4%, в тому числі в Европі до 49% [Мисик А.Т., 1996].
Актуальність теми полягає у тому, що однією з головних передумов високої рентабельності галузі свинарства є якомога більший вихід ділових поросят від кожної свиноматки за рік (не менше 15 поросят) [Інгліш П., 1981]. Рівень багатоплідності маточного поголів’я в Україні (понад 78,4% якого складають свиноматки великої білої породи) дозволяє уже тепер одержувати більше двадцяти ділових поросят від кожної свиноматки за рік, при умові високої збереженості підсисних поросят. Однак саме значний відхід молодняка (близько 40% народженого) призводить до недоотримання свинини та подорожчання її виробництва. У громадському секторі одержують при відлученні лише 5,5…6 поросят від свиноматки [Рибалко В.П., 1993].
Всебічного аналізу та покращення потребують і інші ознаки відтворювальної здатності свиноматок, зокрема такі як вирівняність гнізд, технологічність вим’я і т.д., оскільки вони мають безпосередній вплив на кількість та якість молодняка отриманого від свиноматок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною науково-дослідних робіт відділу розведення та генетики Інституту свинарства УААН і виконувалася згідно теми 01, розділ 01.01 "Розробити нові методичні підходи по збереженню високого рівня продукутивності свиней внутріпородних типів великої білої породи - УВБ-1 та УВБ-2 та ефективного використання їх в системі гібридизації". Термін виконання: 1996 - 2000 рік.
Мета та завдання досліджень. Метою досліджень було ретельне вичення та аналіз всіх ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні і поданні конкретних пропозицій для виробництва більшої кількості добре розвинених ділових поросят. У зв’язку з цим були поставлені такі завдання: вивчити рівень продуктивності свиноматок за всіма ознаками відтворювальної здатності свиноматок; рівень кореляційних зв’язків між цими ознаками; вплив живої маси поросят при народженні на їх життєздатність та подальший ріст і розвиток; вплив вирівняності гнізд на збереженість поросят при відлученні; вплив живої маси поросят при народженні на їх репродуктивну здатність; молекулярно-генетичні та імуногенетичні особливості поросят з різною живою масою при народженні; економічну ефективність найкращих поєднань кнурів та свиноматок з різною живою масою при народженні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ОЗНАК ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СВИНОМАТОК ПРИ ЧИСТОПОРОДНОМУ РОЗВЕДЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок