Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ФЕРМЕНТІВ В ТКАНИНАХ ТІЛА МАТКИ ЖІНОК БЕЗ НОВОУТВОРЕНЬ ТА З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ

АКТИВНІСТЬ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ФЕРМЕНТІВ В ТКАНИНАХ ТІЛА МАТКИ ЖІНОК БЕЗ НОВОУТВОРЕНЬ ТА З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ

Назва:
АКТИВНІСТЬ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ФЕРМЕНТІВ В ТКАНИНАХ ТІЛА МАТКИ ЖІНОК БЕЗ НОВОУТВОРЕНЬ ТА З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЧЕРНАДЧУК СНІЖАНА СЕРГІЇВНА
УДК 577.15:591.466(043.5)
АКТИВНІСТЬ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ФЕРМЕНТІВ
В ТКАНИНАХ ТІЛА МАТКИ ЖІНОК БЕЗ НОВОУТВОРЕНЬ
ТА З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ
03.00.04 - біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків - 2006
Дисертацію рукопис.
Робота виконана у Одеському національному університеті імені . . Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Вовчук Ірина Леонідівна,
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова,
доцент кафедри біохіміі, м. Одеса.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Перський Євген Ефроїмович,
Харківський нацональний університет
мені В. Н. Каразіна МОН України,
завідувач кафедри біохімії, м. Харків;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Пахомова Вікторія Олексіївна,
Інститут стоматології АМН України,
керівник лабораторії біохімії, м. Одеса.
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, (відділ регуляції метаболізму), м. Київ.
Захист відбудеться “ 17 ” травня 2006 р. о 14 : 00 годині на засіданні спеціалізовано вчено ради Д 64.051.17 Харківського нацонального університету мені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл.Свободи, 4, біологічний факультет, ауд. 3-15).
З дисертацію можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського нацонального університету мені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки Украни
(61077, м. Харків, пл.Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 13 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізовано вчено ради
кандидат біологічних наук Падалко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Великий інтерес для досліджень у галузі медицини та біології становить вивчення протеолітичних ферментів, які виконують важливу роль у життєдіяльності живого організму, тому що вони приймають участь не тільки в обміні білків, деградації їх аномальних молекул, поповненні амінокислотного пула клітини, але й у регуляторних процесах та в процесах проліферації та трансформації клітин. З функціонуванням протеаз повязані важливі прояви життєдіяльності: біогенез структур, фагоцитоз, діління клітин, регенерація тканин та ін. Відомо, що патофізіологія багатьох хвороб, в тому числі й онкологічних, асоціюється зі змінами протеолітичної активності, яка сприяє прогресії пухлини, проявленню інвазивних властивостей пухлинними тканинами та метастазуванню.
В тканинах злоякісних новоутворень відзначена збільшена протеолітична активність, у порівнянні з тканинами, із яких ці новоутворення походять. Проте існують суперечні дані про кореляцію між підвищеною активністю тканевих протеаз та метастатичним потенціалом пухлин. Активність протеолітичних ферментів у плазмі крові онкологічно хворих характеризується також протилежними показниками та заслуговує обговорювання.
Існують небагато досліджень широкого спектру протеаз у гормонозалежних пухлинах, відсутні дані про активність в пухлиній тканині тіла матки екзопептидаз, практично не вивчений взаємозвязок між біохімічними аспектами канцерогенезу та гормональним статусом організму.
Отже, дослідження стану протеазної системи за умов канцерогенезу тканин матки є актуальним як з теоретичної, так і з практичної точки зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках держбюджетної теми кафедри біохімії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова: “Біохімічні та фармакологічні механізми дії метаболітів вітамінів та ферментів в організмі за умов різних експериментальних патологій” (номер державної реєстрації 0104U002661).
Мета i задачi дослiдження. Метою роботи було встановлення вікових особливостей зміни активності ферментів протеолітичної системи в тканинах тіла матки без новоутворень, а також в процесі малігнізації, розвитку та прогресії пухлинної тканини.
Відповідно до вказаної мети були сформульовані наступні завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ФЕРМЕНТІВ В ТКАНИНАХ ТІЛА МАТКИ ЖІНОК БЕЗ НОВОУТВОРЕНЬ ТА З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок