Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН

ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,98 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ВІТМАН Костянтин Миколайович
УДК 323.1
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ
ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий консультант –
доктор політичних наук, професор
Кресіна Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України,
завідувач відділу правових проблем політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет,
професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін;
доктор політичних наук, доцент
Лойко Лариса Іванівна,
Голова правління Київського інституту етнокультурологічних досліджень;
доктор філософських наук, старший науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
вчений секретар Національного інституту стратегічних досліджень.
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 24 ” березня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема регулювання етнонаціо-нальних відносин посідає важливе місце у структурі державної політики більшості країн сучасного світу. Особливо вона актуальна для постсоціалі-стичних і пострадянських держав. Адже не останню роль у тому, що Радян-ський Союз зник з геополітичної мапи, відіграла неадекватна модель етнонаціональної політики, яка виявилася неспроможною відповісти на виклики часу. Тенденція здобуття незалежності на хвилі самовизначення була характерна не лише для пострадянських союзних утворень, національні еліти країн постсоціалістичного табору також шукали шляхів виходу з-під впливу СРСР. В результаті і ті, й інші успадкували низку найскладніших етнополітичних проблем, які гостро постали вже у перші роки незалежності в 90-х роках. Зазвичай етнополітичні суперечності накладалися на типові проблеми перехідного періоду – економічні кризи, рецидиви впровадження демократичних реформ, соціальний колапс, корупцію, непристосованість державного апарату для адекватного реагування на етнонаціональні виклики. Кожна країна постала перед необхідністю самостійно, без вказівок із центру вирішувати етнонаціональні проблеми. Міжетнічні суперечності відрізнялися залежно від регіону та етнічного складу населення. Для балтійських країн це була загрозливо низька частка титульного етносу, надмірний вплив російсь-кої меншини. Така ж проблема стояла перед деякими азійськими країнами пострадянського простору. Однак обидва регіони пішли різними шляхами вирішення подібних етнонаціональних проблем.
Незважаючи на принципову відмінність етнонаціональної ситуації, деякі країни намагалися для формування своїх моделей етнонаціональної політики використати основоположний політичний документ – концепцію етнонаціо-нальної політики. Такі полі-тичні документи на пострадянському просторі виникали як спроби комплекс-но підійти до вироблення етнонаціональної політики держави за допомогою політичного механізму, який потребує обов’язкового втілення в подальших правових документах. Але це не завжди озна-чало остаточне вирішення етнонаціональних проблем. У більшості цих країн концепції так і залишилися політич-ними документами, що мали біль-ше декларативно-політичне навантаження, ніж конкретний правовий зміст.
З огляду на це у політичній науці виникла нагальна потреба виокремлення і типологізації моделей етнонаціональної політики постсоціалістичних країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ КРАЇН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок