Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГВИНТОВИХ ЗАТИСКНИХ ПРИСТРОЇВ МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГВИНТОВИХ ЗАТИСКНИХ ПРИСТРОЇВ МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГВИНТОВИХ ЗАТИСКНИХ ПРИСТРОЇВ МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ
ГЕНИК ІГОР СТЕПАНОВИЧ
УДК 621.941-229.3
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГВИНТОВИХ ЗАТИСКНИХ ПРИСТРОЇВ МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ
05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України.
Науковий доктор технічних наук, професор
керівник: Гевко Богдан Матвійович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя,
завідувач кафедри “Технології машинобудування”,
заслужений винахідник України.
Офіційні доктор технічних наук, професор
опоненти: Кузнєцов Юрій Миколайович,
Національний технічний університет “Київський
політехнічний інститут”,
професор кафедри “Конструювання верстатів і машин”,
заслужений винахідник України;
кандидат технічних наук
Капаціла Юрій Богданович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя,
доцент кафедри “Комп’ютерних технологій в машинобудуванні”.
Провідна Донбаська державна машинобудівна академія,
установа: кафедра “Металорізальні верстати і інструменти”
Міністерства освіти і науки України,
м. Краматорськ.
Захист відбудеться “19”травня 2006 р. о 11 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.03 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
Автореферат розісланий “18” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Данильченко Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В технологічному обладнанні та металорізальних верстатах для затиску пруткових і трубчастих заготовок використовують кулачкові, цангові, гідропластові патрони та різного виду оправи, які не в повній мірі забезпечують надійну фіксацію заготовки в процесі механічного оброблення та складання, а також у більшості випадків мають незначний діапазон затиску, оскільки в цих патронах затискаються, як правило, калібровані прутки. Для затиску тонкостінних трубчастих заготовок їх використання не ефективне, що пояснюється конструктивними особливостями вище перерахованих пристроїв і режимами їх роботи.
Зазначені недоліки обмежують сферу використання цангових та кулачкових патронів на виробництві. Гвинтові затискні пристрої (ГЗП), в яких затиск заготовок здійснюється зовнішньою або внутрішньою периферійними поверхнями спіралей, позбавлені в певній мірі недоліків відомих затискних пристроїв. Для них характерним є широкий діапазон затиску тонкостінних заготовок в межах 4-70 мм при діаметрах 60-150 мм, що забезпечує надійну фіксацію та базування заготовки в патроні та покращує умови експлуатації.
У зв’язку з цим, розширення технологічних можливостей та підвищення продуктивності праці при використанні ГЗП шляхом введення в їх конструкцію конічного гвинтового затискного елементу та базуючих блоків є актуальним і має важливе народногосподарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до тематики Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя та ВАТ “Тернопільський комбайновий завод”, що є частиною загальної тематики “Розробка і дослідження ресурсо- і енергозберігаючих технологій в галузі сільськогосподарського машинобудування (2002-2006 р.)” (№ державної реєстрації 0102U002299), а також координаційного плану Комітету з питань науки і техніки та Міністерства освіти і науки України з розділів “Машинобудування” (позиція 43) “Високоефективні технологічні процеси в машинобудуванні” на 2002-2006 роки, затвердженої Кабінетом Міністрів України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розширення технологічних можливостей гвинтових затискних пристроїв спеціального технологічного обладнання для оброблення циліндричних тонкостінних заготовок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГВИНТОВИХ ЗАТИСКНИХ ПРИСТРОЇВ МЕТАЛОРІЗАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок