Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ ІНШОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ (МОНОЛОГУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ)

НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ ІНШОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ (МОНОЛОГУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ)

Назва:
НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ ІНШОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ (МОНОЛОГУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ДРАБ Наталя Леонідівна
УДК 378.147 = 112.2
НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ ІНШОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ (МОНОЛОГУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ)
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
НІКОЛАЄВА Софія Юріївна,
Київський національний лінгвістичний університет, завідувач кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПЕТРАЩУК Олена Петрівна,
Інститут педагогіки АПН України, головний науковий співробітник лабораторії навчання іноземних мов
кандидат педагогічних наук, доцент
СКУРАТОВСЬКА Галина Степанівна,
Національна академія державної податкової служби України, завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра методики навчання іноземних мов і прикладної лінгвістики, м. Київ
Захист відбудеться “13” жовтня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 12.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Європейські тенденції гармонізації вищої освіти, участь України в Болонському процесі, реформування вітчизняної системи освіти потребують принципово іншого підходу до викладання дисципліни “Іноземна мова” в економічних вищих навчальних закладах (ВНЗ). Практика залучення українських фахівців до участі в міжнародних проектах, робота в транснаціональних корпораціях, перспективи зростання необхідності міжнародної комунікації в бізнес-середовищі вимагають від майбутніх економістів вільного володіння іноземною мовою як у сфері повсякденного спілкування, так і в галузі відповідного фаху, оскільки загальновідомо, що від якості професійної комунікації значною мірою залежить успішність діяльності.
Однак сучасні дослідження з проблеми спілкування в бізнес-середовищі містять дані про те, що в кожного четвертого фахівця-випускника університету відсутні розвинені вміння комунікації (С.П.Кожушко, О.Б.Тарнопольський, L.E.McKibbin, L.W.Porter). Це стосується, насамперед, усного ділового спілкування й пояснюється рядом особливостей, які витікають як із специфіки усного мовлення загалом, так і з характеру економічної діяльності.
Мета професійно спрямованого навчання іноземної мови студентів економічних спеціальностей - формування професійно орієнтованої комунікативної компетенції ділового спілкування, яка уможливлює як комунікацію з усіх загальних питань ділової активності, так і спеціалізацію та поглиблення володіння діловою мовою (О.Б.Тарнопольський).
З огляду на програму з англійської мови для професійного спілкування перед економічними ВНЗ ставиться завдання підготувати фахівців, які володіють іноземною мовою на рівні В2 (або на рівні В2+ з розвитком окремих необхідних умінь на рівні С1), що, зокрема, передбачає формування вмінь фахової комунікації в монологічній формі. Специфічним видом професійно спрямованого монологічного мовлення (ПСММ), актуальним для студентів економічних ВНЗ, є індивідуальна презентація з широкого кола проблем в академічній або професійній сфері (“English for Specific Purposes (ESP), National Curriculum for Ukrainian Universities”).
Проблема навчання професійно спрямованих монологічних висловлювань досліджувалася багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими (О.С.Большакова, Л.О.Ємельянова, А.Л.Мірзоян, Н.А.Новградська-Морська, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ ІНШОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ (МОНОЛОГУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок