Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ВОЄННОЇ СИЛИ У ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ 90-Х РР. ХХ СТ.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ВОЄННОЇ СИЛИ У ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ 90-Х РР. ХХ СТ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ВОЄННОЇ СИЛИ У ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ 90-Х РР. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Іжнін Ігор Ігорович
УДК 327.5+327.56
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ВОЄННОЇ СИЛИ У ЗБРОЙНИХ
КОНФЛІКТАХ 90-Х РР. ХХ СТ.
23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Мальський Маркіян Зиновійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
міжнародних відносин і дипломатичної служби
Офіційні опоненти доктор політичних наук, професор
Перепелиця Григорій Миколайович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, завідувач відділу воєнної політики
кандидат політичних наук, доцент
Феденко Олександр Володимирович,
Львівський військовий інститут Національного університету "Львівська політехніка", начальник кафедри інформаційно-психологічних операцій
Провідна організація Інститут міжнародних відносин при Київському
Національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики
Захист відбудеться 16 грудня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.11 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 16 листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 35.051.11 Присяжнюк Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На зламі 80-90-х років у системі міжнародних відносин розпочалися складні трансформаційні процеси, які тривають і досі. Впродовж цієї трансформації конфлікти - як внутрішньодержавні, так і міждержавні, в яких застосовується воєнна сила, - залишаються важливою складовою міжнародної системи. Із зникненням протистояння "схід - захід" конфлікт із застосуванням сили як явище міжнародних відносин не зникає, і його вплив на міжнародні відносини залишається значним. Однак разом із трансформацією системи міжнародних відносин видозмінюється практика застосування сили у міжнародних конфліктах. Відбулися зміни як у методах застосування сили, так і у способах обґрунтування застосування воєнної сили. Зазнали змін і причини виникнення сучасних конфліктів, змінився характер їх перебігу.
Вивчення зазначеної проблеми має важливе значення для України: по-перше, після розпаду СРСР в безпосередній близькості від кордонів України виникла низка кровопролитних конфліктів, для вирішення яких активно використовувалася воєнна сила (придністровський конфлікт, конфлікти у закавказьких республіках, вогнище конфліктів на Балканському півострові); по-друге, з часу набуття незалежності Україна активно включилась у діяльність з підтримки миру в рамках миротворчих операцій ООН і регіональних організацій, що додає актуальності дисертаційній роботі.
Хронологічні та географічні межі дисертаційної роботи. Розглядаються 14 найбільш масштабних конфліктів (за показниками кількості людських жертв і тривалості) із використанням воєнної сили, які виникали у Європі, Азії та Африці протягом 1990-2000 років.
Зв’язок роботи з планами наукових досліджень. Дисертація виконана на кафедрі міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках наукової теми: "Європейський вибір зовнішньої політики України: проблеми теорії і методології".
Об’єктом дисертаційного дослідження є воєнна сила як складова сучасної системи міжнародних відносин.
Предметом дослідження є особливості застосування воєнної сили у міжнародних конфліктах, механізм прийняття рішень щодо застосування воєнної сили та характер застосування воєнної сили при розв’язанні міжнародних конфліктів 90-х років ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ВОЄННОЇ СИЛИ У ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ 90-Х РР. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок