Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧЕ ОСМИСЛЕННЯ КОСМОЛОГІЧНИХ УЯВЛЕНЬ ПРЕДСТАВНИКІВ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧЕ ОСМИСЛЕННЯ КОСМОЛОГІЧНИХ УЯВЛЕНЬ ПРЕДСТАВНИКІВ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧЕ ОСМИСЛЕННЯ КОСМОЛОГІЧНИХ УЯВЛЕНЬ ПРЕДСТАВНИКІВ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИТВИНЕНКО Лариса Миколаївна
УДК 113:276
ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧЕ ОСМИСЛЕННЯ КОСМОЛОГІЧНИХ УЯВЛЕНЬ ПРЕДСТАВНИКІВ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ
Спеціальність 09.00.11 – “Релігієзнавство”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ГОРБАЧЕНКО Тетяна Григорівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
СТАДНИК Микола Миколайович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди,
професор кафедри філософії та політології;
кандидат філософських наук
КОСТЮК Олександр Васильович
Національний транспортний університет,
асистент кафедри філософії та педагогіки.
Захист відбудеться “27“ березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 25 “ лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю.Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРЕКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання про походження та устрій Всесвіту привертає до себе дедалі більшу увагу дослідників, число яких постійно зростає. Як наслідок, сучасна космологія стає ареною гострих суперечок між багатьма діаметрально протилежними теоріями, моделями, концепціями. Причому, космологія як система поглядів на походження Всесвіту та фундаментальні принципи його функціонування, що виникла передусім на ґрунті філософських розмислів, містить змістовно значущий світоглядний аспект, який не можна оминути при вирішенні багатьох її наріжних проблем. Отже, з одного боку, особливої актуальності набуває визначення характеру впливу світоглядних, загальнофілософських засад на перспективи подальшого розвитку космологічної науки. З іншого боку, визначальні досягнення космології опинилися у вирі філософських дискусій, гостро ставлячи питання щодо зворотного впливу новітніх досягнень космології на особливості філософського осмислення світу. Зрозуміло, що релігія, намагаючись дати людині цілісний світогляд, також не стоїть і не може стояти осторонь від важливих і актуальних проблем сучасності. Особливо гостро це завдання стоїть у християнстві, бо через низку причин і обставин саме в межах християнської цивілізації мав місце конфлікт релігії та науки, який і досі тяжіє над їхніми взаєминами. Яскравим підтвердженням цьому є суперечка щодо прийнятних форм взаємодії християнських догматів з досягненнями сучасної космології, що точиться у середовищі християнських мислителів.
Між тим, з огляду на те значення, яке відіграла патристика для формування християнської традиції, відсутність цілісного уявлення про особливості космологічних поглядів представників східної патристики унеможливлює адекватне розуміння змісту полеміки богословів щодо осмислення та інтерпретації здобутків сучасної космології. Тому релігієзнавчі студії, спрямовані на відтворення та висвітлення традиції східної патристики у всій її багатоманітності, зокрема й в аспекті космологічної проблематики, набувають неабиякої актуальності.
Актуальність даної теми для України пов‘язана з тим, що звернення до ідейної спадщини східної патристики, зокрема космологічної її складової, сприятиме пошукам відповіді на вкрай актуальне сьогодні питання щодо можливості й перспектив плідного співіснування релігійного і світського у національній культурі та освіті.
Теоретичною базою дисертаційної роботи виступають дослідження фахівців з різних напрямків сучасного релігієзнавства, філософії, богослов‘я, історії, культурології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧЕ ОСМИСЛЕННЯ КОСМОЛОГІЧНИХ УЯВЛЕНЬ ПРЕДСТАВНИКІВ СХІДНОЇ ПАТРИСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок