Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КОНЯЄВА Лілія Дмитрівна
УДК 159.922.27 (043.3)
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ
ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Петровська Тетяна Валентинівна,
Національний університет фізичного виховання
і спорту України,
кафедра психології і педагогіки, доцент.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
кафедра політології, професор;
кандидат психологічних наук, доцент
Васильченко Ольга Миколаївна,
Національний авіаційний університет,
кафедра політології та
соціальних технологій, доцент.
Захист відбудеться “17” червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “16” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Зливков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Внаслідок системних соціально-економічних перетворень, які призвели до трансформації цінностей, поширеним явищем у сучасному українському суспільстві є порушення процесу соціалізації підлітків (Н.В.Абдюкова, В.В.Антоненко, Н.Д.Голованова, А.В.Мудрик, Л.М.Панченко, Д.В.Ярцев). Тому особливо актуальними стали дослідження, пов’язані з проблемою соціалізації в підлітковому віці та з пошуком ефективних засобів її оптимізації.
Останнім часом психологи і педагоги приділяють особливу увагу дослідженню проблем розвитку особистості та різним аспектам її соціалізації (О.М.Васильченко, В.В.Москаленко, В.Т.Циба, Л.Е.Орбан-Лембрик, А.О.Реан, О.Г.Романовський), зокрема, особливостям соціалізації сучасних підлітків (Н.В.Абдюкова, В.Г.Романова, Ф.Райс, Л.Г.Садакова, Є.С.Шильштейн, Д.В.Ярцев), особливостям самосвідомості підлітків у кризових умовах розвитку суспільства (В.А.Аверін, Н.О.Давидюк, Л.В.Долинська, А.Ф.Шадура), регуляції та саморегуляції соціальної поведінки підлітків (В.І.Ілійчук, М.Й.Боришевський, С.Б.Кузікова, Н.Ю.Максимова). У більшості цих досліджень важливим моментом соціалізації підлітків вважається становлення особистісної ідентичності. В підлітковому віці, і особливо у старшому, ідентичність все більше включається в процес управління поведінкою особистості (В.А.Аверін, І.Ю.Кулагіна, Є.С.Шильштейн). Тому при дослідженні процесу соціалізації підлітків слід враховувати особливості їх особистісної ідентичності.
Підліток є активним суб’єктом соціалізації, його соціальна активність спрямована на засвоєння нових зразків поведінки та перетворення себе. Тому найбільш успішно підліток розвивається в умовах соціально значущої та цікавої для нього діяльності (В.А.Аверін, І.Ю.Кулагіна, К.М.Лаврова, Х.Ремшмідт, В.І.Семеренський). Заняття підлітків позашкільною діяльністю надають широкі можливості для вияву їх самостійності, задоволення потреб в самопізнанні, самовдосконаленні, самоствердженні, спілкуванні з однолітками. Але заняття підлітка певним видом позашкільної діяльності можуть по-різному впливати на особливості його соціалізації, соціальної поведінки, розвиток ідентичності та взаємини з однолітками і дорослими.
У сучасних психологічних дослідженнях вивчались окремі аспекти самореалізації активності підлітків у процесі творчої діяльності (В.І.Семеренський), самовизначення та самореалізації старшокласників у роботі гуртків (О.І.Баришева), впливу різних форм ранньої професіоналізації на особистісний і інтелектуальний розвиток підлітків (Т.І.Зернова, Є.А.Пархоменко). Особлива увага дослідників спрямована на спортивну діяльність, зокрема, вивчалась соціальна роль спорту та фізичного виховання в соціалізації підлітків (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок