Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ВОЛОГОСТІ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

МІКРОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ВОЛОГОСТІ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

Назва:
МІКРОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ВОЛОГОСТІ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИЛИК ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
УДК 621.382.8
МІКРОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ
ВОЛОГОСТІ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ
СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної
техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Осадчук Володимир Степанович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електроніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бех Олександр Дмитрович, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, м. Київ, завідувач відділом
доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович, Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри "Метрологія та промислова автоматика"
Провідна установа: Національний університет "Львівська політехніка", кафедра електронних приладів, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться „_31 ” 10 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий „ 26 ” 09 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Випереджений розвиток контрольно-вимірювальних систем, основою яких є сенсори, насамперед обумовлений швидким розвитком науково-технічного прогресу, а також удосконаленням технологій мікроелектроніки.
Необхідність вимірювання рівня відносної вологості при виконанні різноманітних фізико-технологічних, біологічних та хімічних процесів пред’являють підвищені вимоги щодо характеристик первинних перетворювачів вологості, а саме: економічність, надійність, точність та чутливість до вимірювального параметру, малі габаритні розміри, масу та енергоспоживання, інформативну, конструктивну і технологічну сумісність з мікроелектронними засобами обробки інформації та можливість виготовлення за стандартною груповою інтегральною технологією. Перспективним науковим напрямком є розробка та створення первинних перетворювачів, які реалізують принцип перетворення “вологість-частота”, на основі реактивних властивостей напівпровідникових структур з від’ємним опором, значний внесок в розвиток якого внесли вітчизняні та закордонні вчені такі як О.В. Лосєв, У. Шоклі (W. Shockle), Ганн ( J.B. Gunn), Л. Есакі (L. Esaki), Ф. Бенінг, І.Д. Абезгауз, С.А. Гаряїнов, В.П. Дьяконов, А.С. Тагер, О.Н. Негоденко, Л.Н. Степанова, Ф.Д. Касімов, В.С. Осадчук, М.А. Філінюк, О.В. Осадчук, П.А. Молчанов та інші. Використання таких приладів виключає з їх конструкцій аналого-цифрові перетворювачі, що дозволяє знизити собівартість систем контролю та управління, а також створити “інтелектуальні” вимірювальні перетворювачі в результаті поєднання на одному кристалі схем обробки інформації та первинного перетворювача.
Тому необхідність розробки теоретичних підходів до створення мікроелектронних первинних перетворювачів вологості з частотним виходом на основі реактивних властивостей напівпровідникових приладів з від’ємним опором, а також розробки схем, конструкцій, експериментального дослідження параметрів, оцінюванню їх метрологічних характеристик, розробки мікропроцесорної системи вимірювання вологості та температури в промисловості з використанням частотних перетворювачів вологості та впровадження їх у виробництво є актуальним на даний час.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота проводилась у відповідності з держбюджетними фундаментальними науково-дослідними роботами: розробка математичних моделей оптоелектронних НВЧ елементів на основі арсенід-галієвих транзисторів і засобів цифрової обробки високочастотних сигналів (НДР № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІКРОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ВОЛОГОСТІ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок