Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів

Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів

Назва:
Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка
Кисельов Артем Вікторович
УДК 547.78+547.79
Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу
і нові шляхи одержання карбенових комплексів
перехідних металів
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М.Литвиненка НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Короткіх Микола Іванович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М.Литвиненка НАН України,
завідувач відділу хімії азотовмісних гетероциклічних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Богза Сергій Леонідович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М.Литвиненка НАН України,
завідувач відділу хімії біологічно активних сполук
кандидат хімічних наук, доцент
Серебряков Ігор Маркович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри органічної хімії
Захист відбудеться “_13_” березня 2008 р. о__14__ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М.Литвиненка НАН України за адресою:
83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70)
Автореферат розісланий “_11_” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Раєнко Г.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Стабільні карбени й металокарбенові комплекси набувають все більшого значення у створенні нових ефективних каталізаторів органічних реакцій (олефінування арилгалогенідів за Хеком, сполучення Сузукі, переетерифікації, метатезису олефінів, ацилювання вторинних спиртів карбонільними сполуками, реакцій нуклеофільного заміщення галогену в арилгалогенідах, асиметричного синтезу).
Отримання в 1991 р. Ардуенго і співробітниками першого стабільного гетеро-ароматичного карбену дало потужний поштовх у розвитку хімії карбенів та їх похідних. Однак наявні в літературі дані про полікарбени є суперечливими. На момент початку наших досліджень не було надійної інформації про виділення і хімічні властивості, структурні параметри синглетних гетероцик-ліч-них полікарбенів, про стабільність цих сполук.
Серед перспективних об'єктів дослідження особливий інтерес викликають хелатні структури з карбеновим центром в молекулі. Цей тип карбенових структур, що є в хімії синглетних карбенів принципово новим, міг би бути корисним як в органічному синтезі (дифункціональні реагенти, темплатний синтез) так і для одержання металічних комплексних сполук.
Методи одержання металокарбенових комплексів часто обмежені певними експериментальними умовами (основне середовище для in situ процесів, абсолютне середовище для індивідуальних карбенів; обмежений вибір розчинників (з полярними розчинниками більшість карбенів реагує, а в неполярних – нерозчинна більша частина солей металів), так що для реакцій з карбенами доводиться використовувати менш доступні органометалічні сполуки, що накладає обмеження на методи синтезу, а іноді й на структуру одержаних сполук.
У зв'язку з цим перспективними є стабільні в полярних розчинниках ціанометильні похідні азолінів, здатні при нагріванні в полярних розчинниках генерувати кар--бени, що можуть взаємодіяти далі з електрофільними сполуками металів. Все це націлює на здійснення синтезу каталітично активних металокарбенових комплексних сполук in situ із доступних речовин (азоліни, неорганічні солі металів), що особливо стає привабливим в промисловому синтезі.
Зв'язок з науковими планами й темами. Робота виконувалася в рамках планової бюджетної тематики відділу хімії азотовмісних гетероциклічних сполук ІнФОВ НАН України: „Синтез і циклоперетворення поліциклічних карбеноїдних азольних сполук та їх -ізоелектроних аналогів” (2000-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок