Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патологічна анатомія підшлункової залози плодів та новонароджених від матерів із анемією

Патологічна анатомія підшлункової залози плодів та новонароджених від матерів із анемією

Назва:
Патологічна анатомія підшлункової залози плодів та новонароджених від матерів із анемією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОЛЯКОВА Олена Валеріївна
УДК 616.155.194:[618.33+616.37]
Патологічна анатомія підшлункової залози плодів та новонароджених від матерів із анемією
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна МОН України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – кандидат медичних наук, доцент Проценко Олена Сергіївна, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна МОН України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ – доктор медичних наук, професор Сорокіна Ірина Вікторівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри патологічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Терещенко Валентина Павлівна, Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, м. Київ, завідувач лабораторії ендоекології та техногенноіндукованої патології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться “23” листопада 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “16” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор Лазуренко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Внутрішньоутробний період формування людського організму є найбільш важливим етапом розвитку індивідуума, і, саме, на цьому етапі відбувається закладка всіх систем і органів людини. Став прописною істиною факт, що чим в сприятливіших умовах протікає вагітність, тим більше підстав чекати народження здорової дитини. Згідно з даними ВООЗ, майбутній стан здоров'я індивідуума на 16-18% визначається генетичними чинниками і на 67-74% - чинниками зовнішнього середовища (А.Ф. Яковцова з співавт., 1992), а для плоду, що розвивається, саме організм матері є зовнішнім середовищем, яке може виступати як сприятливим так і несприятливим чинником (J.J. Hoet, 1999). Ускладнення вагітності, екстрагенітальна патологія матері, вплив шкідливих чинників зовнішнього середовища на материнський організм (іонізуюче випромінювання, забруднення атмосфери різними хімічними речовинами), а також спосіб життя вагітної (нераціональне живлення, гіподинамія, шкідливі звички) надають украй несприятливу дію на організм плоду, що формується (А.Ф. Яковцова і співавт., 1999). У зв'язку з цим, особливо перспективними в плані профілактики різних захворювань дітей і дорослих є дослідження, які торкаються внутрішньоутробного періоду розвитку індивідуума.
Останніми роками в структурі екстрагенітальних порушень вагітних одне з центральних місць займає залізодефіцитна анемія (ЗДА), що розвивається, як правило, в другій половині вагітності (Е.Н. Коноводова, 2003; B. Nynke, 2003).За даними ВООЗ частота ЗДА, що зустрічається у вагітних в різних регіонах світу коливається в межах 21-80%. Близькі до даних показників результати вітчизняних і зарубіжних досліджень - від 15 до 83,1% (В.Г. Деміхов, 2004; B. Nynke, 2003). Останніми роками в Російській федерації наголошується збільшення захворюваності ЗДА серед вагітних в 12,9 разу (Я.А. Лещенко, І.В. Мильникова, 2001). У нашій країні за даними Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України захворюваність ЗДА серед вагітних в останні 10 років збільшилася майже в 8 разів (з 6,5 до 51,2%) (Т.З. Марченко, 2003).
Доказано, що при впливі різноманітних шкідливих факторів як з боку організму матері, так і з боку навколишнього середовища, в інкреторних органах плода виникає ряд морфологічних змін. Ендокринна система, що виконує разом з нервовою та імунною системами тонку регуляцію, “настроювання” біологічних функцій організму, яке спрямовано на збереження гомеостазу, відіграє особливу роль в реалізації адаптаційно-пристосувальних реакцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Патологічна анатомія підшлункової залози плодів та новонароджених від матерів із анемією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок