Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка ефективності комбінованих форм серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності

Оцінка ефективності комбінованих форм серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності

Назва:
Оцінка ефективності комбінованих форм серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д.СТРАЖЕСКА
Ковалишин Ольга Ярославівна
УДК: 616.12 008.46 08
Оцінка ефективності комбінованих форм
серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності
14.01.11
кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України та Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України
Науковий керівник: член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук,
професор Коваленко Володимир Миколайович,
директор Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска
АМН України, завідувач відділом некоронарогенних хвороб
серця та клінічної ревматології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ілляш Марія Григорівна,
Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України,
завідувач відділом фармакотерапії та
функціональної діагностики.
доктор медичних наук, професор
Єна Лариса Михайлівна,
Інститут геронтології АМН України, керівник відділу
клінічної та епідеміологічної кардіології.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 і профпатології, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться 25 січня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м. Київ-151, вул. Народного ополчення 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м. Київ-151, вул. Народного ополчення 5).
Автореферат розісланий 23 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С. І.
Загальна характеристика роботи
актуальність теми. Серцева недостатність (СН) була і залишається однією з найактуальніших проблем кардіології у всіх країнах світу. Це найчастіше та найважче ускладнення захворювань серцево-судинної системи, яке призводить до інвалідизації та смертності хворих (Воронков Л.Г., Яновский Г.В., Севастьянова Т.В., 1997, Cowie M.R., Mosterd, Wood D.A., 1997, Cowburn P.J., Cleland J.G.F., Coats A.J.S., Komajada M. 1998).
Розповсюдженість СН у світі складає 1,5-2%, а з віком швидко зростає і в групі людей старше 65 років досягає 6-17% (Gheorghiade M., Bonow R.O. 1998, , Беленков Ю.Н., Мареев В.Ю., Агеев Ф.Т., 2000). Незважаючи на досягнення останніх десятиріч, поширеність СН не тільки не зменшується, а продовжує зростати, що зумовлено як постарінням населення у зв’язку із подовженням тривалості та якості життя, так і з прогресом в діагностиці та лікуванні захворювань серцево-судинної системи (Lye M., Wisniacki N. 2000, McMurray J. J. V., Stewart S., 2002).
Останнім часом накопичилась достатня кількість даних про результати лікування хворих із серцевою недостатністю препаратами з групи інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту, -адреноблокаторами та діуретиками (Ho K.K.L. et al. 1993; Воронков Л.Г., Коваленко В.Н., Рябенко Д.В., 1999; Tendera M. 2000). В той же час, такі традиційні препарати, як серцеві глікозиди, поступились своїм пріоритетом і використовувались лише при важкій хронічній серцевій недостатності або при фібриляції передсердь.
На теперішній час детально вивчені механізми та гемодинамічні ефекти серцевих глікозидів, їх побічні дії, показання та протипоказання до їх використання при лікуванні застійної серцевої недостатності (Cohn J.N., 1997, Малая Л.Т., Горб Ю.Г., Рачинский И.Д. 1994). Але, незважаючи на великий об’єм даних, все ще залишаються невирішеними питання про доцільність застосування серцевих глікозидів при початкових стадіях серцевої недостатності, про їх вплив на функціональний стан лівого шлуночка серця та про можливість їх використання при збереженому синусовому ритмі. До того ж фактично всі роботи стосуються “стандарту” серед серцевих глікозидів дігоксину і є відносно мало даних про дослідження дії інших глікозидів.
У зв’язку з цим виникла необхідність дослідження препарату, можливо, не настільки сильного по фармакологічній дії, зате більш безпечного та менш здатного до кумуляції, призначення якого не вимагало б постійного лікарського та електрокардіографічного контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Оцінка ефективності комбінованих форм серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок