Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО УЛЬТРАЗВУКУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ КОНТУЗІЙНОГО ГЕМОФТАЛЬМУ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО УЛЬТРАЗВУКУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ КОНТУЗІЙНОГО ГЕМОФТАЛЬМУ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО УЛЬТРАЗВУКУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ КОНТУЗІЙНОГО ГЕМОФТАЛЬМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України
Коваленко Юлія Володимирівна
УДК 617.747: 617.7- 001.31- 085.837
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО УЛЬТРАЗВУКУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ КОНТУЗІЙНОГО ГЕМОФТАЛЬМУ
14.01.18 – очні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Одеса -2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Бездітко Павло Андрійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри очних хвороб
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Красновид Тетяна Андріївна, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова АМН України, керівник відділення травм ока (опіки, контузії та проникаючи поранення)
доктор медичних наук, професор Павлюченко Костянтин Павлович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри очних хвороб
Провідна установа: | Дніпропетровська державна медична академія, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “_28 “ лютого 2003 р. о ___12____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України за адресою: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України за адресою: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
Автореферат розісланий “_27”____січня_____2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор |
Пономарчук В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж останнього десятиріччя ускладнення та наслідки травм ока є однією з головних причин слабобачення та інвалідності по зору в розвинених країнах світу (Логай И.М. з співавт., 1998; Балашевич Л.И., 2000; Мошетова Л.К., Кочергин С.А., 2001). У великих містах контузії є превалюючою патологією, при окремих видах травматизму сягаючи 53% (Гундорова Р.А. з співавт., 1994, 1997; Бенделик Е.К. з співавт., 1999). У 24,0-36,6% випадків контузію ока супроводжує крововилив у склоподібне тіло (Мошетова Л.К. з співавт., 1999; Сухина Л.А. з співавт., 1999). Згідно критеріїв судово-медичної експертизи, повний гемофтальм (ГО) віднесено до симптомів, які приводять до тривалої або стійкої втрати працездатності, та оцінюється як тяжкість вади здоров'ю більш чим на 1/3. Важкість клінічного перебігу контузійного ГО нерідко приводить до несприятливих наслідків, супроводжується зниженням, іноді втратою соціальної активності особами найбільш працездатного віку, в зв'язку з чим питання лікування та реабілітації хворих з цією патологією залишається важливою задачею сучасної офтальмології (Мошетова Л.К., Кочергин С.А., 2001).
Лікування контузійного ГО пов'язане із значними перешкодами не тільки внаслідок структурно-імунних особливостей склоподібного тіла, а також у зв'язку з локальними та загальними реакціями організму на травму. Адаптаційно-відновлювальні реакції ускладнюються проявами посттравматичного імунодефіциту, корекція якого в багатьох аспектах передбачає результати лікування (Слепова О.С. з співавт., 2000).
Велика частота ранніх та віддалених ускладнень, що приводять до подальшого зниження зорових функцій, демонструє недостатню ефективність традиційної медикаментозної терапії, у зв'язку з чим актуальною проблемою стає розробка ефективних та доступних для широкого розповсюдження у клінічних і амбулаторних умовах методів лікування ГО (Katakami C., 1990; Балашевич Л.И., 2000).
Одним зі шляхів вирішення цієї задачі є використання у комплексному лікуванні хворих дії ряду фізичних факторів, які сприяють кращим функціональним результатам завдяки активації імунорегуляторних механізмів, прискоренню фізіологічних процесів розсмоктування крові, посиленню ефекту лікарських препаратів (Бездетко П.А., 1992; Neely K.A. з співавт., 1998; Караулов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО УЛЬТРАЗВУКУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ КОНТУЗІЙНОГО ГЕМОФТАЛЬМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок