Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ЕРИТРОЦИТАХ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕМОГЛОБІНУ ПРИ ДІЇ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ЕРИТРОЦИТАХ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕМОГЛОБІНУ ПРИ ДІЇ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

Назва:
МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ЕРИТРОЦИТАХ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕМОГЛОБІНУ ПРИ ДІЇ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Луцик Олена Григорівна
УДК 612.13/.17+612.2.:572.51:612.766.1)-052.63
МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ЕРИТРОЦИТАХ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕМОГЛОБІНУ ПРИ ДІЇ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
14.01.24 – лікувальна фізкультура та спортивна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ -2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті і Таврійському Національному університеті ім. В.І. Вернадського.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Абрамов Віктор Васильович,
Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри спортивної медицини, лікувальної фізкультури, фізичного виховання та валеології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Єрьоміна Олена Леонідівна, Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), зав.курсом лікувальної фізкультури та спортивної медицини;
кандидат медичних наук, доцент Пєшкова Ольга Володимирівна, Харківська державна академія фізичної культури Державного комітету з питань фізичної культури і спорту, зав. кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини.
Провідна установа:
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра ЛФК та спортивної медицини , м.Сімферополь.
Захист відбудеться 18.02.2005 року о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9 ).
Автореферат розісланий 17.01.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. Кобеляцький Ю.Ю.
ЗАГАЛЬНА характеристика роботи
Актуальність теми. Спортивна діяльність, яка включає в себе спортивні тренування і, особливо, змагальні навантаження, не тільки супроводжується масивним розходуванням енергії, але в переважній більшості випадків може бути віднесена до стресових впливів, що представляє істотну загрозу порушенню гомеостазу (Меерсон Ф.З. и соавт.., 1988; Малышев И.Ю. и соавт., 1995; Калинин В.И., 1996; Коношенко С.В. та співавт., 1997; Викдюк В.П., 1998; Крочинская А.З., 1998).
Одним із актуальних напрямків у цьому аспекті є вивчення молекулярних основ адаптації до дії на організм фізичних навантажень, до спортивної діяльності, з’ясування біохімічних механізмів “довгострокової ” і “термінової” адаптації до фізичних навантажень різного ступеня потужності і тривалості.
Існуючі в сучасній літературі дані свідчать про глибокі зміни з боку обмінних процесів під впливом на організм спортсменів частих та інтенсивних фізичних навантажень, що пов’язано з процесами нейроендокринної регуляції, підсиленням енергообміну та мобілізацією вуглеводних і ліпідних субстратів (Ефименко А.М. и соавт., 1978; Кириенко Г.А., 1980; Толкачева Н.В., 1985; 1989; 1991). Однак, механізми, за допомогою яких здійснюються компенсаторно-пристосувальниі реакції при адаптації до фізичних навантажень, до теперішнього часу мало вивчені.
Залишаються недостатньо з’ясованими механізми транспорту та утилізації жирних кислот і продуктів їх метаболізму, що використовуються як енергетичні і пластичні субстрати, при “ довгостроковій ” і “терміновій” адаптації до дії фізичних навантажень в залежності від їх характеру та рівня тренованості організму.
Мало вивченим в цьому аспекті є також питання про киснево-транспортну функцію гемоглобіну та зміни в еритроцитах, що займають важливе місце в підтриманні загального гомеостазу, “тканинного дихання” та енергозабезпеченості організму. Разом з тим, з’ясування метаболічного статусу еритроцитів при різних станах організму стає все більш актуальним (Козлова Н.М. и соавт, 1998; Новицкий В.В. и соавт, 1999; Martion-Matco M. et al., 1998; Novak Z. et al.,1999; Jennings M.L., 1999; Sil Susmita, 2000).
Вивчення біохімічних механізмів адаптації до фізичних навантажень і пошук засобів, що сприяють підвищенню адаптаційних можливостей організму, має як загальнонаукове, так і практичне значення (Калинский М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ЕРИТРОЦИТАХ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГЕМОГЛОБІНУ ПРИ ДІЇ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок