Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином

Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином

Назва:
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
МИКОЛЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 343.23
Теоретичні основи дослідження шкоди,
заподіяної злочином
Спеціальність: 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія,
кримінально-виконавче право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
СТРЕЛЬЦОВ Євген Львович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, проректор з навчальної роботи.
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ГУТОРОВА Наталія Олександрівна, Національна юридична академії України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри кримінального права № 2;
кандидат юридичних наук, доцент
БЛАГА Алла Борисівна
Національний університет внутрішніх справ, заступник начальника кафедри кримінального права та кримінології.
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ, кафедра теорії кримінального права, Міністерство внутрішніх справ України (м. Київ)
 
Захист відбудеться “ 10 “ березня 2005р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50 річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ України за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 10 ” лютого 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прийняття 5 квітня 2001р. нового Кримінального кодексу України (далі КК України) ставить перед наукою кримінального права необхідність всебічного дослідження проблем вчення про злочин з метою вироблення науково обґрунтованих рекомендацій для правильного застосування нового закону, а також подальшого прогнозування нормотворчої діяльності. У зв’язку з цим безсумнівну актуальність набуває розробка питань, які пов’язані із вивченням такого явища, як шкода, заподіяна злочином.
Недооцінка та приниження значення теоретичних розробок в науці кримінального права впливає на якість чинного кримінального законодавства України, і, як наслідок, на діяльність правоохоронних органів, які безпосередньо застосовують ці норми права. Згідно з цим, можна навести положення чинного Кримінального кодексу України, де досить поширеним є використання поняття “шкода” при визначенні наслідків злочину в диспозиції статей Особливої частини (наприклад, “матеріальна шкода”, “майнова шкода”, “фізична шкода” тощо), а також при характеристиці “оціночних” понять (наприклад, “тяжкі наслідки”, “особливо тяжкі наслідки” та ін.). На сьогоднішній день проблема законодавчого використання понять “шкода” та “наслідки” в диспозиціях статей Особливої частини КК України є однією з найбільш гострих та дискусійних. І вирішити цю проблему повинна, насамперед, наука кримінального права. Це ні в якому разі не принижує значення практичного досвіду і напрацювань практики при проведенні наукових досліджень, але існуючі на практиці проблеми дуже часто обумовлені недостатньою теоретичною базою або відсутністю концептуальних теоретичних розробок в науці кримінального права.
Актуальність теми дослідження обумовлена і тим, що шкода, заподіяна злочином, не має самостійного термінологічного значення в межах науки кримінального права, а використовується, насамперед, як термінологічний інструмент при визначенні та характеристиці інших понять, наприклад, критеріїв криміналізації діянь, суспільної небезпеки злочину, суспільно небезпечних наслідків злочину, малозначності діяння тощо. При цьому поняття “шкода” набуває у працях вчених різний зміст в залежності від предмету їх наукового дослідження. Такий підхід розмиває зміст поняття „шкода, заподіяна злочином”, надає йому багатозначний характер, і не дає можливості загального використання цього поняття в одному значенні в межах науки кримінального права та кримінального законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок