Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ БАШТОВИХ КОПРІВ РУДНИХ ШАХТ КРИВБАСУ

Загрузка...

ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ БАШТОВИХ КОПРІВ РУДНИХ ШАХТ КРИВБАСУ / сторінка 5

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ БАШТОВИХ КОПРІВ РУДНИХ ШАХТ КРИВБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Встановлено, що величина еквівалентних напружень знаходиться в гіперболічній залежності від товщини плити. На відстані 0,5-1 м від центру обпирання колон у фундаментних плитах існують неробочі зони, де значення напружень мінімальні або дорівнюють нулю. У цих місцях раціонально зробити вирізи, які приведуть до зменшення використовуваного бетону, а також до додаткового зменшення вартості фундаментної плити при збереженні її робочих характеристик. У практиці дані плити отримали назву фундаментні "балки-стінки".
Дослідження напруженого стану моделей фундаментних плит баштових копрів поляризаційно-оптичним методом (методом фотопружності).
В третьому розділі дисертації приводяться методика і результати досліджень на моделях напружено-деформованного стану фундаментних плит баштових копрів при взаємодії з основою із застосуванням методу фотопружності. Метою експериментальних досліджень є підтвердження результатів одержаних аналітично.
Підбір розмірів моделей, матеріалу та діючих нагрузок проводився з умовою дотримання натурної роботи баштової споруди. Для моделі використовували оптично-активний матеріал на основі епоксидної смоли ЕД-6. Для моделювання основи використовували анізотну губку. Напружене становище конструктивних елементів плоских моделей вивчалось від дії власної ваги і статичного навантаження. Завантаження моделей при моделюванні власної ваги проводилося на центрифузі, а моделювання статичного навантаження – за допомогою важильно-шарнірного пристрою.
Урахування впливу неоднорідності матеріалів на розподіл напружень було досягнуто за умови використання двох різних матеріалів з різними модулями пружності фундамента (Е1) і основи (Е2). Відношення модулей пружності для моделей відповідало відношенню Е”1 / Е”2 їх у натурі.
Перерахування напружень з плоских моделей на натуру проводилось за формулою:
,
де и -об’ємна вага відповідно матеріала натури і моделі;
- коэфіцієнт центрифугування.
Розділення головних нормальних напружень визначалось за методом изопахік, де визначалася сума головних напружень за формулою:
,
де - товщина моделі до навантаження;
- товщина моделі після навантаження;
- модуль пружності при “заморожуванні” напружень;
- коэфіцієнт Пуасона при “заморожуванні” напружень.
А різниця головних напружень визначалась за формулою:
,
де - порядок полоски матеріалу.
Вирішуючи рівняння знаходимо роздільно головні напруження для плоскої моделі.
У процесі досліджень розглядалися моделі:
- фундаментної плити на свайній основі;
- східчастої фундаментної плити на природній основі;
- фундаментної плити з перехресними балками-стінками.
Отримані результати підтверджують висновки аналітичних досліджень, що фундаментні плити на свайній основі мають завищений запас міцності. Також підтверджений висновок, що у фундаментних плитах баштових копрів є неробочі зони, де виникаючі напруження близькі або дорівнюють нулю.
На основі проведених досліджень, при врахуванні роботи системи “фундамент-основа”, були запропоновані нові конструкції фундаментних плит:
- фундаментна плита з перехресними балками-стінками з вирізами;
- коробчаста фундаментна плита з вирізами.
На моделях фундаментних плит з новими конструктивними рішеннями також були проведені експериментальні дослідження. Отриманими даними було підтверджено: розроблені нові конструкції фундаментних плит баштових копрів мають необхідну несучу здатність, при зниженні матеріалоємності і забезпечують захист споруд від нерівномірних осадок основи.
Для скорочення витрат часу на проведення експериментальних досліджень і складного аналітичного розрахунку параметрів вирізів фундаментних плит баштових копрів доцільно подати розподіл виникаючих напружень у вигляді інтерполюючих функцій, а зокрема через інтерполяційні формули Лагранжа.
На підставі даних оброблених за допомогою програми “FORMA” були отримані результати зміни напружень, що виникають у фундаментній плиті при різних технологічних параметрах плити, таких як:
- товщина плити (t);
- навантаження (p);
-висота і ширина вирізу (h і b);
За отриманими даними були побудовані залежності представлені на рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ БАШТОВИХ КОПРІВ РУДНИХ ШАХТ КРИВБАСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок